Gdzie chętniej kupują Polacy – w sklepach stacjonarnych czy internetowych?

Do zakupów internetowych przyznaje się coraz więcej Polaków. On-line możemy kupić obecnie niemalże wszystko z wygodną dostawą wprost do domu. To spowodowało, że wielu w taki sposób wykonuje również te zakupy, które dotychczas mogliśmy zrobić tylko w sposób stacjonarny.

Z roku na rok rośnie odsetek Polaków kupujących w internecie. Raporty wskazują, że zdecydowana większość z nas miała już z nimi styczność, a spory odsetek kupuje w sieci regularnie. W internecie kupujemy różnego rodzaju produkty – największym zainteresowaniem cieszą się odzież, akcesoria oraz dodatki, książki, filmy i płyty, a także urządzenia elektroniczne takie jak smartfony, tablety, telefony.

Oczywiście, w sieci możemy kupić znacznie więcej – kosmetyki, lekarstwa, części samochodowe, artykuły dziecięce oraz zoologiczne, meble i dekoracje do domu, ponadto żywność, która nawet tego samego dnia może być dostarczona pod wyznaczony adres. Jak widać, możliwości zakupowe są naprawdę bardzo szerokie.

W związku z powyższym coraz częściej możemy spotkać się również z prognozami, że tak duże zainteresowanie zakupami internetowymi w negatywny sposób wpłynie na sklepy stacjonarne. Rzeczywiście, wtedy, gdy kupimy coś on-line, rzadziej zaglądamy do zwykłych sklepów, ale nie oznacza to, że ich pozycja jest coraz gorsza. Po produkty codziennego użytku, między innymi żywnościowe, chemię gospodarczą najczęściej wybieramy się nadal osobiście. Poza tym buszowanie w galeriach handlowych także cieszy się nadal ogromną popularnością, ponieważ to również okazja do spotkań z rodziną i znajomymi.

Gdy chcesz zdecydować się na zakupy on-line po raz pierwszy, w takim przypadku pamiętaj, jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Aby nie narazić się na ryzyko wykradzenia danych i utraty pieniędzy, korzystaj z bezpiecznych płatności on-line, na przykład Blue Media (platnosci.bm.pl), nie podawaj nikomu danych do swojego konta i karty, a także korzystaj tylko ze sprawdzonych sklepów z dobrymi opiniami.

Więcej informacji o bezpiecznych zakupach w internecie znajdziesz na stronie: platnosci.bm.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.