Meble fryzjerskie - na co zwracać uwagę, by służyły przez lata?

W salonach fryzjerskich znajdują się różne specjalistyczne meble, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Fotele, konsolety, taborety czy myjnie - każde z nich dostępne jest w różnych wariantach, dlatego przy wyborze należy porządnie zagłębić się w temat, by wybrać jak najlepsze elementy wyposażenia salonu, które będą modne, wygodne, a przede wszystkim funkcjonalne. Na co zatem zwrócić uwagę, gdy kupujemy te najbardziej podstawowe meble fryzjerskie?

Fotel fryzjerski - bo komfort jest najważniejszy

Mówiąc o meblach do salonu, należy przede wszystkim zacząć od fotela fryzjerskiego, bo to on odgrywa tu jedną z ważniejszych ról. Zdecydowanie musi odznaczać się wygodą, by zmęczony całym dniem klient mógł się na nim odprężyć i spędzić miło czas. Dostępnych modeli jest dosłownie nieskończona ilość, ale tak naprawdę nie wszystkie nadają się do użytkowania w salonie fryzjerskim. Warto zaznaczyć, że taki fotel powinien być wykonany z ekoskóry, której wymaga Sanepid. Jest to dobry wybór ze względu na trwałość materiału i jego odporność na plamy.

Siedzisko powinno idealnie współgrać z wystrojem salonu. Przy wyborze nie warto jednak kierować się tylko jego wyglądem. Na rynku dostępny jest cały wachlarz przepięknych i nowoczesnych foteli do salonu fryzjerskiego, jednak nieraz może się okazać, że ten idealny model już po kilku miesiącach będzie dla nas udręką. Taki fotel powinien być wygodny zarówno dla klienta, ale także dla fryzjera, odporny na zanieczyszczenia - unikajmy zatem foteli z materiałową tapicerką oraz musi być również łatwy w utrzymaniu czystości.

Najważniejszą zasadą jest to, by nie zrażać się wysokimi cenami tych mebli. Jeśli są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, posłużą nam przez dobre kilka, a nawet kilkanaście lat.

hurtownia AYALA

Konsoleta fryzjerska - funkcjonalne dopełnienie aranżacji

Kolejnym bardzo istotnym meblem w salonie jest konsoleta fryzjerska. Powinna być ona, podobnie jak fotel, przede wszystkim funkcjonalna, wygodna i stylowa. Co powinna zawierać? Oczywiście jej podstawowym elementem jest lustro i blat. Dobrze jednak, gdyby wyposażona była również w dodatkowe półki i szafki, które zagwarantują fryzjerowi, że będzie mieć pod ręką wszelkie podstawowe produkty, a zakup kolejnych szafek okaże się zbędny. Dużym plusem jest również zamontowany podnóżek dla klienta - zapewni mu niesamowitą wygodę nawet podczas kilkugodzinnej usługi.

Konsola fryzjerska może dodatkowo nadać wyjątkowy charakter salonowi. Warto o to zadbać, ponieważ klienci lubią przychodzić do dobrze zaaranżowanych miejsc, gdzie jest przytulnie i gdzie poczują się zrelaksowani. To, jaką konsoletę wybierzesz, zależy od wystroju Twojego salonu. Jeśli jest on nowoczesny, zdecyduj się na projekt bardziej minimalistyczny, który zagwarantuje maksymalną funkcjonalność i trwałość. Jest ona pozbawiona zbędnych dekoracji, ale wciąż pozostaje stylowa. Jeśli chcesz wprowadzić do salonu wyjątkowy klimat, wybierz konsoletę z podświetlanym lustrem, które z pewnością przyciągnie uwagę klientów.

Meble fryzjerskie to ważny aspekt każdego salonu - zapewniają funkcjonalność, ale przede wszystkim nadają indywidualnego charakteru wnętrzu. Warto je dobrze dobrać, ponieważ od tego między innymi zależy, czy klienci będą zwracać uwagę na salon i do niego wracać, czy nie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.