Na co zwrócić uwagę w aucie zimą?

Zima to wymagający czas dla każdego samochodu. Należy odpowiednio przygotować pojazd do tego okresu, aby na wiosnę nie trzeba było dokonywać generalnych wymian poszczególnych jego części.

Zadbaj o jednostki napędowe

Do uszkodzenia silnika w trakcie zimy najczęściej dochodzi wtedy, gdy występuje jego utrudniony rozruch oraz częsta jazda na krótkich trasach. W takich warunkach silnik nie jest w stanie osiągnąć optymalnej temperatury roboczej. Możesz jednak wspomóc swój silnik, jeżeli zdecydujesz się na zamontowanie specjalnego ogrzewania w jednostce napędowej. Można również domontować prostą grzałkę do silnika, która będzie w stanie ogrzać płyn chłodniczy do temperatury 55 stopni Celsjusza.

Jeżeli Twój samochód zasilany jest LPG, koniecznie przed zimą wymień filtry fazy lotnej i fazy ciekłej. Trzeba również zadbać o to, aby samochód miał zawsze nawet ¾ benzyny w baku. Pamiętaj, że samochód zasilany na gaz uruchamiany jest najpierw na benzynę. Dopiero, gdy samochód się rozgrzeje, przechodzi na zasilanie gazem.

Jeżeli natomiast Twój samochód zasilany jest tylko paliwem, wtedy pamiętaj o stanie układu zapłonowego. Świece zapłonowe, cewki, a także przewody zapłonowe i kopułki powinny być w idealnym stanie technicznym zimą.

Zadbaj o wnętrze samochodu

Jeżeli Twój samochód ma już kilka lat, warto sprawdzić, jak działają jego wewnętrzne systemy. Sprawdź, czy sprawnie działa ogrzewanie tylnej szyby oraz wszystkie ściegi i czy nie występuje groźny łuk elektryczny. Jest to niekorzystne zjawisko polegające na silnym ogrzewaniu tylko jednego punktu. Może to doprowadzić nawet do pęknięcia szyby. Dlatego też, jak najbardziej trzeba na to uważać.

Skąd wziąć pieniądze na wszystkie naprawy?

Samochód do zimy trzeba przygotować. Jednak, trzeba mieć na to odpowiednią ilość pieniędzy, szczególnie, jeżeli przyjdzie nam wymienić określone części lub coś naprawić. Ratunkiem w takiej sytuacji jest chwilówka od ręki. Jest to opcja, która pozwala na szybkie pozyskanie pieniędzy na dowód. Firmy typu getbucks.com nie wymagają zaświadczenia o zarobkach. Wystarczy, że osoba ma ukończone 18 lat, a już może pozyskać taką pożyczkę.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.