Gumki recepturki – drobiazg o wielu zastosowaniach w biurze i nie tylko

Gumki recepturki są bardzo niepozornym i zwyczajnym przedmiotem. Nie każdy jednak wie, że zdecydowanie warto mieć je gdzieś pod ręką. Przydadzą się bowiem zarówno w biurze, jak i życiu codziennym. Są małe i posiadają nieskończenie wiele sprytnych zastosowań, które warto poznać, aby wykorzystać ich potencjał w całości. Do czego przydadzą się gumki recepturki? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Gdzie je kupić?

Czym są gumki recepturki?

Zgodnie z definicją, gumka recepturka to cienki, gumowy bądź lateksowy, elastyczny pasek zamknięty w okrąg, który służy głównie do nietrwałego spinania ze sobą przedmiotów. Jej obwód zazwyczaj nie przekracza 25‒30 centymetrów. Gumki recepturki to rzecz, którą każdy powinien mieć zawsze zarówno w biurze i w domu. Ten niewielki drobiazg ma szerokie zastosowania. Jego najbardziej oczywiste zastosowania to użycie go jako gumki do włosów, do zawiązania torebki z jakimiś małymi elementami w biurze czy domu, a także do spięcia ze sobą kilku rzeczy. Może on też pełnić inne, mniej powszechne role.

Na co zwrócić uwagę?

Wydawać by się mogło, że gumki recepturki są tak mało istotnym przedmiotem, że ich wybór nie jest ważny. Nie ejst to jednak prawdą. Kupując gumki recepturki dobrze jest wybrać te jak najbardziej rozciągliwe i trwałe. Dzięki temu nie grozi nam zniszczenie gumki podczas zbyt dużego naciągnięcia. Warto kupić zestaw gumek recepturek, w którym będą one miały różne rozmiary. W niektórych sytuacjach przydadzą się bowiem te mniejsze, a w innych większe. Dobrze jest także kupić zestaw, który zawiera gumki recepturki w różnych kolorach. 
recepturki

Zastosowania gumek recepturek

Oto kilka przykładowych zastosowań gumek recepturek, które przydadzą si e zarówno w biurze, jak i w Twoim domu.

Zakładka

Gumki recepturki możemy użyć jako zakładki. Zakładki papierowe bardzo często wypadają, tak samo jak karteczki samoprzylepne. Z kolei w biurze często mamy sterty dokumentów, które czytamy, przeglądamy, a chcemy jakoś zaznaczyć ważne miejsca, do których będziemy chcieli wrócić. W tym wypadku możemy użyć gumki recepturki. Wystarczy przełożyć przez strony gumkę i gotowe. W życiu codziennym gumka może służyć oczywiście także jako zakładka w książce.

Segregacja kabli

Jeśli w biurze, albo w domu masz wiele kabli, które bez przerwy się plączą i mieszają, tworząc bałagan, możesz również w tym wypadku użyć gumek recepturek. Wystarczy każdy kabel spiąć gumką. Pozwoli to zachować ład i porządek, a także ułatwi i przyspieszy pracę. Nie będziesz musiał męczyć się z odplątywaniem kabli, kiedy będą Ci potrzebne.

Pakowanie

Bardzo wiele firm często wysyła różnego rodzaju przesyłki. Tyczy się to głównie sklepów internetowych, ale nie tylko. Gumka recepturka może pomóc w efektownym zapakowaniu większych przesyłek. Szczególnie przydatne są w sklepach z odzieżą, ponieważ pomagają w zrolowaniu ubrań tak, by zajęły mniej miejsca. Może ich użyć również podczas pakowania w trakcie urlopu.

Impreza firmowa

Podczas różnego rodzaju konferencji, czy eventów w firmie możesz wykorzystać gumki recepturki jako znaczniki do szklanek. Każdy gość niech otrzyma inną gumkę na szklance, dzięki czemu na stole będzie mniej bałaganu i nikt nie pomyli szklanek. Oczywiście możemy z tego pomysłu skorzystać również organizując imprezę w domu.

Otwarte drzwi

W dość ciekawy sposób można użyć gumki recepturki kiedy mamy problem z trzaskającymi drzwiami. Podczas pracy w biurze może nas to rozpraszać. Wystarczy, aby gumkę założyć na klamkę z jednej i z drugiej strony drzwi, a wtedy nie ma szansy na to, aby drzwi się zatrzasnęły z hukiem. W domu to dobry sposób przy małych dzieciach, aby nie przytrzasnęły sobie palców drzwiami, a także, gdy mamy zwierzęta, które potrzebują otwartych drzwi.

Gdzie kupić gumki recepturki?

Te niezwykle przydatne przedmioty kupisz w  hurtowni z akcesoriami biurowymi. Warto dorzucić je do zamówienia i mieć zawsze gdzieś pod ręką. Jednym ze sklepów z wyposażeniem biur, który oferuje również sprzedaż gumek recepturek jest sklep.lobos.pl Kupisz tam trwałe i rozciągliwe gumki recepturki w różnych kolorach i rozmiarach, które znacznie ułatwią Ci życie codzienne oraz pracę w biurze. 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.