Depilacja laserowa - czy wiesz o niej wszystko?

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych. Efekt gładkiej skóry przyciąga do salonów piękności przede wszystkim kobiety, ale decydują się na niego również mężczyźni. Innowacyjność tego zabiegu sprawdzi się szczególnie u osób z wrażliwą skórą, u których po tradycyjnych metodach depilacji pojawiają się podrażnienia. Kontrowersje wokół depilacji laserowej krążą przede wszystkim wokół ceny zabiegu i przeciwwskazań do jego wykonania. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej opiera się na przenikaniu wiązki lasera do tkanek głębokich włosa. Macierz, czyli część odpowiadająca za wzrost włosa, zostaje zniszczona. Taki proces w środowisku medycznym określa się jako selektywną fototermolizę. Pozwala to na usunięcie niechcianego owłosienia, co szczególnie sprawdzi się przy schorzeniach takich jak okołomieszkowe zapalenie skóry czy uciążliwych problemach, związanych z podrażnieniami lub wrastającymi włoskami. 

Depilacja laserowa, dzięki wybiórczemu działaniu wiązki lasera na włos, nie powoduje uszkodzeń nawet wyjątkowo wrażliwej skóry w takich miejscach jak okolice bikini czy twarz. Zabieg ten jest tym skuteczniejszy, im ciemniejszy i grubszy jest włos, czyli im więcej barwnika (melaniny) posiada, a także im większy jest kontrast między odcieniem skóry a barwą włosa. Osoby o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu są najlepszymi kandydatami do depilacji laserowej. Największa zaletą zabiegu jest możliwość całkowitego usunięcia owłosienia z wybranych miejsc. Zabieg powinien być powtarzany, odpowiednia ilość sesji może zapewnić efekt gładkiej skóry nawet przez kilka lat. Więcej informacji o zabiegu depilacji laserowej znajdziesz na https://klinikamurano.com/oferta_epilacja-depilacja-laserowa_266.html

Depilacja laserowa - przeciwwskazania

Jak każdy zabieg kosmetyczny, również depilacja laserowa posiada pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Natomiast sam zabieg jest bezpieczny. Pozbywanie się niechcianego owłosienia za pomocą wiązki lasera to bezinwazyjna metoda depilacji, która nie powoduje podrażnień ani uszkodzeń skóry i może być stosowana nawet w  delikatnych obszarach skóry. Przeciwwskazania depilacji laserowej wyglądają następująco:

●       ciąża i okres karmienia piersią,

●       przyjmowanie światłouczulających leków (np. antybiotyki przeciwtrądzikowe lub leki przeciwdepresyjne, terapia witaminą A),

●       przyjmowanie środków ziołowych (np. dziurawiec lub nagietek - ich stosowanie należy odstawić minimum na tydzień przed zabiegiem),

●       nowotwory (w przypadku nowotworów przebytych konieczna jest konsultacja lekarska),

●       bakteryjne, infekcyjne, grzybicze infekcje w obszarze wykonywanego zabiegu,

●       stosowanie bronzerów, samoopalaczy czy doustnego betakarotenu,

●       siwe, blond lub rude włosy czy opalona skóra (skuteczność zabiegu będzie znikoma lub w ogóle nie przyniesie efektu),

●       problemy dermatologiczne skóry (np. bielactwo, łuszczyca).

Wiele przeciwwskazań depilacji laserowej można zawczasu wyeliminować odpowiednio przygotowując się do zabiegu. Najlepiej szczegóły przygotowań omówić wcześniej ze specjalistą, który będzie wykonywał depilację. Ważna jest kondycja zdrowotna oraz odpowiedni kolor i jakość włosów. Istnieje szereg czynności, do których każda osoba decydująca się na depilację laserową powinna się zastosować, są to np. zaprzestanie depilacji na miesiąc przed zabiegiem czy rezygnacja z solarium przynajmniej na kilka tygodni przed.

depilacja laserowa przeciwwskazania

Depilacja laserowa - cena

Określenie ceny depilacji laserowej nie może być jednoznaczne, ponieważ koszt ten różni się w zależności od obszarów skóry, na których chcemy go zastosować. Dodatkowo depilacja laserowa, aby była trwała i najbardziej efektywna, wymaga regularności w powtarzaniu zabiegów. Cena depilacji laserowej różni się również w zależności od płci klienta. Wiele salonów kosmetycznych będzie przedstawiało swoje wytyczne cenowe. Koszta wahają się od 100 do nawet 500 zł za pojedynczy zabieg na danej części ciała.

Polecamy: Ranking dermatologów w Warszawie >>

Depilacja laserowa efekty

Jak już było wspomniane powyżej, na efektywność tego zabiegu kosmetycznego wpłynąć może wiele czynników. Opinie o depilacji laserowej i jej efektywności są różne. Z czego to wynika? Skuteczność zabiegu zależy od uwarunkowań owłosienia danej osoby. Trwały efekt depilacji laserowej jest możliwy, ale wymaga regularności i wykonania około 3-5 sesji.

Po każdym zabiegu naświetlania włosy, które odrastają są słabsze i cieńsze. Nawet po 3 wykonanych sesjach, możliwe jest stałe usunięcie od 80 do 92 procent włosów. Depilacja laserowa  ma opinie zarówno pozytywne, jak i negatywne - podobnie jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i oczekiwań.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.