Jak czyścić muszlę klozetową?

W brudnej toalecie rozwijają się niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy, np.: bakterie z grupy salmonella czy shigella. Mogą one przyczyniać się do poważnych zatruć pokarmowych, biegunek, a nawet wymiotów, dlatego tak ważna jest higiena sanitariatu. Oprócz czyszczenia brudu, kamienia i wybielania należy pamiętać o dezynfekcji.

Czym wyczyścić zacieki w muszli klozetowej?

W nieczyszczonej regularnie toalecie mogą pojawiać się nieestetyczne, ciemne zacieki. Aby je usunąć, można użyć żelu, np. marki Bref. Produkt ma gęstą konsystencję i specjalny dozownik, który ułatwia nałożenie go pod linię wody. Gotowe środki do czyszczenia toalet usuwają osad, kamień, delikatnie wybielają oraz dezynfekują. Dla lepszego efektu można użyć szczotki i pocierać nią polane żelem najbardziej zabrudzone miejsca.

Jak usunąć kamień z dna muszli klozetowej za pomocą Coca Coli, octu, boraksu

Kamień w toalecie usunie się za pomocą Coca Coli. Litr gazowanego napoju należy wlać do środka muszli, polewając jednocześnie jej ściany. Płyn najlepiej pozostawić w toalecie na całą noc, a następnego dnia spłukać wodę. Muszle klozetową można także umyć octem spirytusowym. Usuwa on kamień, rozpuszcza ciemny osad, chroni przed rdzą, a także eliminuje brzydkie zapachy. Boraks to ekologiczny środek myjący o przeciwgrzybiczych właściwościach, który idealnie sprawdza się do czyszczenia toalet. Szklankę produktu można wymieszać z kilkoma łyżkami octu. Mieszaninę wlewa się do środka muszki i pozostawia na godzinę lub dwie, a potem spłukuje wodą.

Jak wyczyścić toaletę sodą?

Soda oczyszczona pomaga usunąć żółte zacieki w toalecie. Szklankę proszku wsypuje się do środka muszli. Dla lepszego efektu można dodać kilka kropel octu. Sodę pozostawia się w toalecie na 2-3 godziny, następnie czyści jej wnętrze szczotką i spłukuje wodą. Proszek idealnie nadaje się także do mycia płytek łazienkowych, umywalek, wanien i pryszniców.

Czym czyścić deskę klozetową?

Przestrzeń w okolicy zawiasów deski klozetowej jest najtrudniejsza do wyczyszczenia, ponieważ trudno się do niej dostać. Najprostszym sposobem na umycie jest odkręcenie jej i zanurzenie ( np. w wannie), w płynie do mycia naczyń. Trudno dostępne miejsca można umyć szczoteczką do mycia zębów, pamiętając aby do tej czynności założyć na dłonie ochronne rękawice.

Sposób na świeży zapach w łazience – kostki do wc

Aby utrzymać czystość toalety na co dzień wystarczy użyć specjalnych zawieszek, które podczas każdego spłukiwania uwalniają substancje myjące i odświeżające. Dobrym rozwiązaniem są dwukomorowe kostki do wc. W jednej komorze znajduje się środek dezynfekujący, a w drugiej – płyn neutralizujący nieprzyjemne zapachy.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.