Jakiej muzyki słuchać w aucie?

Wielu z nas nie wyobraża sobie podróżowania bez muzyki, dlatego radio w samochodzie to dla większości osób mus. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie gatunki muzyki dobrze sprawdzają się podczas jazdy.

W samochodzie najczęściej słuchamy różnych stacji radiowych, zarówno tych ogólnopolskich, jak i lokalnych, które grają muzykę wielu gatunków, na przykład popową, rockową, jazzową, dance, aby wspomnieć tylko o paru z nich. Na sprzęcie grającym w aucie możemy też często słuchać muzyki z płyt CD oraz ze swojego smartfona, gdy podłączymy go do gniazdka AUX. Wobec tego podczas podróży może towarzyszyć ci muzyka odpowiadająca ci pod każdym względem.

Warto jednak wiedzieć o tym, że eksperci wskazują, że nie każdy gatunek muzyczny jest dobrym wyborem do jazdy samochodem, szczególnie na długich dystansach, gdy mamy tendencje do większego zmęczenia oraz jazda staje się monotonna. Czego powinniśmy wtedy słuchać w aucie, a czego raczej unikać?

Podczas jazdy samochodem warto słuchać przede wszystkim muzyki rytmicznej, ale bez nadmiernie szybkiego tempa. Dobrym pomysłem może być wobec tego muzyka taneczna, pop, rock, rap, muzyka jazzowa, elektroniczna czy bluesowa. Jednocześnie tempo nie powinno być za monotonne oraz nadmiernie spokojnie, ponieważ wtedy taki jednostajny rytm sprawia, że pogłębia się nasza senność, czego efektem może być nawet bardzo groźne zaśnięcie przed kierownicą. Z drugiej strony nie powinno się też wybierać muzyki za intensywnej, agresywnej, o szybkim tempie, która może nakłaniać do zwiększenia prędkości jazdy.

Jeżeli wobec tego szukasz dobrej muzyki do swojego samochodu, możesz po prostu wybrać popularne radia, gdzie puszczan jest dynamiczna muzyka, możesz też przygotować dla siebie składanki, ale jeżeli nie masz na to zbyt wiele czasu, pomóc mogą ci radia internetowe, na przykład Tuba.fm. Jest to radio, w którego repertuarze można znaleźć także specjalne stacje przeznaczone dla kierowców. Korzystanie z radia Tuba.fm jest całkowicie darmowe – wystarczy tylko dostęp do internetu.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.