Ekologia w logistyce? To proste dzięki HSM Profipack

Logistyka to taka dziedzina, bez której na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić życia. Wygodnie jest bowiem zamówić coś do swojego domu korzystając z opcji dostawy przez kuriera. Sklepy internetowe także na tym bazując, wygodnie rozwożąc swoje paczki do klientów z różnych zakątków kraju. Trzeba jednak przyznać, że logistyka zdecydowanie nie jest ekologiczna. Przyczynia się do bardzo dużego stopnia zanieczyszczenia w skali każdego roku. Paczki są pakowane w tworzywa sztuczne, wypełnione dużą ilością plastikowych elementów, folii bąbelkowych czy też piankowych wypełniaczy. Problemem jest także to, że firmy tego typu nie tylko wytwarzają dużą ilość zbędnych surowców, ale także i wyrzucają ogromne ich ilości każdego roku. Mowa tutaj chociażby o kartonach, w których są pakowane i dostarczane poszczególne produkty, a które nie są ponownie w żaden sposób wykorzystane.Trafiają po prostu do śmieci. Czy można coś zatem zmienić w tym zakresie? Zdecydowanie. Można jednocześnie wykorzystywać zalegające materiały i wysyłać swoim klientom w pełni zabezpieczone paczki, z ekologicznych kartonów.

Jak wprowadzić ekologiczne rozwiązania w logistyce?

Czy łatwo jest wprowadzić w przemyśle logistycznym takie nowe rozwiązania? Zdecydowanie nie. Przede wszystkim wiele osób jest już bardzo przyzwyczajonych do tego, jak ich działanie wygląda na ten moment i nie chcą oni nic zmieniać. Jednak bardzo szybko postępujące niszczenie ziemi powinno być solidnym argumentem do tego, aby coś zmienić w swoim postępowaniu. Ponadto warto pomyśleć także o oszczędności, jaką można wygenerować korzystając z takich właśnie ekologicznych rozwiązań.

HSM ProfiPack P425

HSM Profipack; co to takiego i jak może pomóc w pracach magazynowych?

HSM Profipack to urządzenie, które jest w stanie pomóc nam zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i zacząć korzystać z rozwiązań, które będą miały nie tylko pozytywny wpływ na nasze środowisko, ale na pewno także i na stan naszego portfela. Nie tak dawno zmianie uległy przepisy dotyczące surowców i karton stał się odpadem, które wcale nie tak łatwo jest się pozbyć. Zutylizowanie takich kartonów jest kosztowne. Dlaczego by zatem nie przetwarzać ich powtórnie we własnym zakresie i tym samym unikać takich wysokich kosztów?

HSM Profipack jest urządzeniem, które może znaleźć swoje zastosowanie przede wszystkim w dużych firmach gdzie inwestycja dość szybko się zwraca, ale można korzystać z niego również w mniejszych przedsiębiorstwach. W urządzeniu HSM Profipack jest specjalna nacinarka, którą można obsługiwać tak naprawdę nie posiadając żadnego kłopotliwego przyuczenia. Tnie ona w szybki sposób kartony, jednocześnie nawet mogą wsunięte zostać do niej trzy. Po przerobieniu takiego kartonu, otrzymuje się materiał, który jest elastyczny oraz dość rozciągliwy. Można nim zatem wypełniać paczki i je zabezpieczać. Jeśli kartonów potnie się kilka jednocześnie, wówczas uzyskuje się znacznie grubszy materiał, przy pomocy którego można zabezpieczyć nawet bardzo duże przesyłki.

W urządzeniu znajduje się specjalna klapka kompresująca, dzięki której można uzyskać dwa rodzaje wypełniaczy. Pierwszy wypełniacz jest materiałem spulchnionym, który można przyrównać do folii bąbelkowej. Drugi natomiast to swego rodzaju mata wyścielająca, mogąca mieć różny stopień grubości.

HSM Profipack jest urządzeniem zróżnicowanym i w serii występuje kilka modeli. Niektóre z nich zasila się prądem o naprawdę dużej mocy i wówczas trzeba pamiętać o tym, że osoba je obsługująca musi zostać do tego przeszkolona. HSM Profipack posiada wygodne kółka z hamulcami, dzięki którym można je również przemieszczać. Jest ono także na tyle wydajne pod względem energetycznym, że może przez długi czas pracować w charakterze ciągłym.

Jak widać HSM Profipack to urządzenie, które jest naprawdę w stanie zupełnie zrewolucjonizować rynek logistyczny. Oferuje bowiem nie tylko duże oszczędności, ale także i bardziej ekologiczne podejście do własnego biznesu. Ma to wpływ na ogólne polepszenie się stanu środowiska. Sprawdź ofertę nacinarki do kartonu na https://loboslink.pl/baza-wiedzy/urzadzenia-do-nacinania-kartonu-profipack-hsm.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.