Kosmetyki mineralne Earthnicity

Kosmetyki mineralne charakteryzuje się lekkością oraz trwałością. Sa nadzwyczaj łagodne i delikatne dla skóry, ponieważ nie podrażniają jej. Kosmetyki mineralne nie posiadają żadnych konserwantów ani sztucznych substancji. Gotowe kosmetyki nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem mleka tudzież miodu pszczelego. 

Mineralne kosmetyki to preparaty, które są nadzwyczaj delikatne dla skóry. Są one w pełni naturalne, ponieważ składniki do nich użyte pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Ich delikatna formuła pozwala na wykonanie makijażu również po poważniejszych operacjach plastycznych i dermatologicznych twarzy. Makijaż wykonany przy użyciu kosmetyków mineralnych świetnie nadaje się co cery trądzikowej czy alergicznej, gdyż nie zapycha skóry i nie podrażnia jej. 

Jakie składniki powinny znaleźć się w kosmetykach mineralnych?

Składniki znajdujące się w kosmetykach naturalnych znane są ze swoich właściwości oraz braku jakichkolwiek dodatkowych wspomagaczy, które mogłyby wykazywać działanie szkodliwe dla delikatnej skóry twarzy. Earthnicity Minerals to marka, która bezwględnie ceni sobie najwyższą jakość produktów oraz starannie dobrane składniki. Skład kosmetyków mineralnych jest dosyć ubogi, znajdują się w nim tylko komponenty konieczne. Z tego względu można wyróżnić:

Glinka kaolinowa - odpowiada za zmatowienie skóry twarzy, pochłania nagromadzone sebum

Mika - ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, dając efekt rozświetlenia skóry

Krzemionka - posiada właściwości ściśle matujące, które dodatkowo regenerują skórę i przyspieszają gojenie się ran. 

Dwutlenek tytanu - odpowiada za absorpcję promieni UV, pełni funkcję naturalnego filtru przeciwsłonecznego.

Tlenek cynku - wykazuje działanie antybakteryjne, które przyczynia się także do szybszego gojenia się ran. Działa także łagodząco i kojąco na skórę. 

Tlenek żelaza - matowy pigment, który sprawia, że kosmetyk posiada odpowiednią barwę. 

Kosmetyki mineralne absolutnie nie powinny zawierać: tlenochlorku bizmutu, talku, sztucznych aromatów i substancji zapachowych, alkoholu, barwników, parabenów, olejów mineralnych i produktów ropopochodnych oraz składników pochodzenia zwierzęcego. 

kosmetyki mineralne Earthnicity

Kosmetyki mineralne - dla kogo?

Kosmetyki mineralne dzięki swojej naturalności oraz minimalnej ilości składników, polecane są szczególnie dla cery która jest problematyczna lub po zabiegach dermatologicznych. Kto najczęściej stosuje kosmetyki mineralne?

osoby, które potrzebują trwałego i dobrze kryjącego makijażu

osoby, które posiadają problemy alergiczne 

osoby, które posiadają nadwrażliwą cerę

osoby, które chcą podążać za najnowszymi trendami

osoby, które szukają lekkiej formuły, która nie zapycha twarzy 

osoby, które przeszły operacje plastyczne, zabiegi dermatologiczne

osoby, które posiadają skórę problematyczną

Osoby, które szukają kosmetyków o krótkim, lecz wartościowym składzie

W przypadku skóry wrażliwej tudzież problematycznej najlepiej sprawdzą się właśnie kosmetyki mineralne. Delikatne produkty, pozbawione konserwantów, substancji zapachowych czy drażniących świetnie zadziałają także na skórę alergiczną, która bardzo często charakteryzuje się zaczerwieniami czy suchością.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.