Bezpieczny transport delikatnych artykułów

Pakowanie i przewożenie kryształowych kieliszków, delikatnych figurek czy szklanych ramek ze zdjęciami, potrafi przysporzyć sporo kłopotów. Mamy raczej niewielki wpływ na pakunki, które docierają do nas pocztą, zamówione w internetowych sklepach. Zupełnie inaczej niż wtedy, gdy sami pakujemy prezenty, przygotowujemy się do przeprowadzki bądź robimy generalne porządki w domu i niektóre rzeczy chcemy schować do pawlaczy czy szafek. Nawet najdelikatniejsze i drogocenne artykuły można uchronić przed stłuczeniem i uszkodzeniami. W co warto się zaopatrzyć, gdy planujemy pakowanie?

Karton to nie wszystko!

Na początek wystarczą pudełka dopasowane rozmiarami do elementów, które mają zostać zapakowane. Powinny być wytrzymałe i pozostawiające trochę wolnej przestrzeni, by dodatkowo zabezpieczyć delikatne rzeczy. Inny sposób pakowania weźmiemy pod uwagę, gdy przyjdzie nam przygotowywać podarki na prezent, a trochę inny, gdy w grę będzie wchodzić zabezpieczenie na czas transportu bądź po prostu w wyniku generalnych porządków domowych.

W obydwu przypadkach pudełko czy karton muszą być wytrzymałe. Na takie produkty można liczyć, wybierając spośród oferty, jaką posiada sklep internetowy z opakowaniami Opakowania24.eu. Do tego przydadzą się produkty, takie jak folia bąbelkowa bądź przekładki do kartonów. Dzięki nim nawet najdelikatniejsze artykuły nie zostaną w żaden sposób uszkodzone. Przekładki uchronią przed „zderzeniami” zapakowanych artykułów. Z kolei folia bąbelkowa to także okazja, by zamknąć dopływ wilgoci czy stworzyć warunki termiczne. W podobny sposób zadziała folia stretch, której użyjemy do owinięcia już zapakowanych kartonów i pudeł.

Pakowanie na prezent

A co zrobić z towarami prezentowymi, które także są delikatne, ale równie ważnym pozostaje zewnętrzne opakowanie? Kolorowy papier pakowy czy ozdobne torebki to zbyt mało. Te elementy odpowiadać będą za zewnętrzny efekt wizualny. Wewnątrz wciąż musimy zadbać o uchronienie podarków przed zniszczeniem.

Zrezygnujemy z szarych kartonów, za to możemy wybrać białe, estetyczne pudła tekturowe, z możliwością opisania. Do małych rzeczy, jak na przykład biżuteria, przydadzą się pudełka fasonowe. Można również użyć torebek strunowych, by nie pogubiły się najmniejsze części.

Generalne porządki

Na czas pakowania podczas generalnych porządków w domu czy w biurze, przydatne będą nie tylko odpowiednio dobrane pudełka i elementy zabezpieczające. Warto zadbać o akcesoria, jak chociażby taśmy klejące, markery czy etykiety.

Z pomocą taśmy, która powinna być wytrzymałą i nietracącą swoich właściwości pod wpływem temperatury, dokładnie zakleimy każde pudełko, by uchronić je przed dostawaniem się kurzu i zabrudzeń. Do tego jest to sposób na wzmocnienie opakowania. Wysoki jakościowo marker posłuży do podpisania, co i gdzie się znalazło. W przyszłości znacznie łatwiej będzie odnaleźć wybrane rzeczy. Z kolei etykietą można oznaczyć, w którym kartonie znalazły się artykuły szczególnie delikatne.

Każdą rzecz możemy bezpiecznie przechować, przetransportować, a prezent podarować bez strachu o to, czy wewnątrz ozdobnej torebki nie znalazła się figurka potłuczona w drobny mak bądź wyszczerbione kieliszki. Wystarczy zadbać o odpowiednie produkty do zabezpieczania i pakowania.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.