Zastosowanie tablicy korkowej w biurze

Już od wielu lat tablice korkowe cieszą się dużą popularnością ze względu na ich tani koszt, dużą wytrzymałość, a odpowiednio przystrojone mogą również dodać wnętrzu estetyki i być przykuwającą oko ozdobą. Choć mogą kojarzyć się z domem czy szkołą, dzięki swojej uniwersalności mogą pełnić wiele użytecznych funkcji, również w firmie.

Zalety tablic korkowych

Dzięki dobrej jakości materiałom tablice mogą być bardzo wytrzymałe i służyć przez długie lata. Dzięki różnorodnym opcjom kolorystycznym możemy dobrać odpowiednie do każdego pomieszczenia, a nawet samemu je ozdobić według własnych upodobań. Ich uniwersalność pozwala na używanie ich w praktycznie każdej sytuacji, a dzięki łatwemu montażowi i lekkiej konstrukcji swobodnie je przenosić w dowolne miejsce. Natomiast największą zaletą jest zapewne ich cena, która jest bardzo przystępna, zwłaszcza że otrzymujemy produkt z trwałego materiału. Może się wydawać, że takie tablice nie idą z duchem czasu, ale dzięki braku zaawansowania technicznego możemy organizować tablice korkowe według własnego uznania, taką która będzie dla nas czytelna, ponieważ nie ograniczają nas opcje i pomysły programistów.

Zastosowanie w biurze

Tablice korkowe są bardzo dobrym źródłem komunikacji pomiędzy pracownikami, ponieważ pozwala na dodawanie i usuwanie informacji praktycznie w każdym momencie. Mechanizm ten jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy przyczepić bądź odczepić karteczkę pinezką. Zmiana treści również jest prosta, odwrotnie do tablicy magnetycznej, tutaj nie ma potrzeby zmywania napisów i nanoszenia ich od nowa. Wystarczy zdjąć kartkę i powiesić ją w innym miejscu, co zajmuje sekundę. Dzięki temu są one idealnym miejscem do tworzenia różnego rodzaju planów, harmonogramów i kalendarzy, w których szybko mogą zmieniać się informacje. Ich ergonomiczność pozwala na łatwe przeniesienie całej tablicy w różne miejsca, a także dostosowanie odpowiedniej wysokości, aby odczytanie informacji było bardzo wygodne.

Sposób na organizację pracy

Czasem do biura może wdać się chaos, zwłaszcza jeśli terminy gonią i wtedy niezbędne jest poukładanie wszelkich myśli i spraw. Tablica korkowa pozwoli pracownikom oderwać wzrok od ekranu, dzięki czemu oczy i umysł mogą odpocząć i się zregenerować. Możliwość wykorzystania dowolnych narzędzi do dekorowania tablic pozwala im na stworzenie unikalnej tablicy, która będzie spełniała ich indywidualne potrzeby i odda ich charakter. Używanie kolorowych kartek czy zdjęć jest idealnym sposobem na rozpoczęcie procesów kreatywnych. Gdy do pracy wkrada się rutyna pozwalają na oderwanie się od niej, a schematy utworzone na tablicach pomagają w zapamiętywaniu dat czy zadań.

Po pracy

Kolejnym zastosowaniem dla tablic korkowych może być uwiecznianie firmowych imprez czy wyjazdów integracyjnych. W czasach ciągłego podążania za karierą, znaczną część czasu spędzamy w firmie, więc ważne jest dbanie o dobrą atmosferę w pracy. Jeśli pracownicy czują się razem komfortowo pracują lepiej. Na tablicy można uwiecznić wspólne zdjęcia w biurze, na imprezach, wyjazdach integracyjnych, a także uwiecznić osiągnięcia firmy. Wprowadzi to serdeczną atmosferę, a spoglądanie na osiągnięcia będzie motywowało do dalszej pracy.

Zobacz tablice korkowe dostępne w ofercie sklep.lobos.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.