Jak działa agencja HR?

Pełne rozwinięcie skrótu HR to "Human Resources", czyli zasoby ludzkie. Wszystko co związane ze skutecznym procesem rekrutacji, a często także z kwestiami formalnymi spoczywa po stronie agencji HR. Od zawarcia umowy, przez przeprowadzenie niezbędnych szkoleń (w tym BHP), wdrożenie pracownika na nowe stanowisko, po koordynację jego pracy. Oczywiście zakres obowiązków danej agencji zależny jest od umowy zawartej pomiędzy danym pracodawcą a agencją.

Dynamiczny rozwój sektora HR

Przez ostatnie lata można było zauważyć wzrost i rozwój firm związanych z HR. Przede wszystkim korzystanie z usług tego rodzaju agencji, pozwala pracodawcy na spokojne oczekiwanie wyników rekrutacji, której celem jest zatrudnienie idealnego kandydata. Dotychczas firmy HR zajmowały się rekrutacją pracowników dla dużych firm, a w szczególności poszukiwaniem osób na stanowiska kierownicze. Obok samej rekrutacji agencje HR działają w obszarze rozwoju kompetencji pracowników. Dzięki ocenie potencjału zatrudnionej osoby, pracodawca otrzymuje wymierne informacje na temat możliwych sposobów poszerzania umiejętności swojej kadry.

Nowoczesna agencja HR - obszar działania

Jednym z przykładów nowoczesnej agencji HR jest firma Strategie Personalne. Świadczy ona profesjonalne usługi z zakresu Human Resources. Mowa o kompleksowej obsłudzę firm, która związana jest z procesem rekrutacji i opiera się na nowoczesnym modelu. Uwzględnia on testy osobowości, praktyczne zadania, badanie zdolności pracy w grupie i reakcji w trudnej sytuacji. Wszystkie one dostarczają wymierne informacje na temat umiejętności danego kandydata, które odgrywają kluczową rolę podczas rekrutacji. Co więcej, ta nowoczesna agencja HR działa w oparciu o innowacyjne systemy, które opisane zostały na stronie marki.

Obok wstępnej rekrutacji, sektor HR działa w obszarach związanych z podnoszeniem kompetencji danego pracownika. Badanie potencjału danej osoby pozwala na opracowanie strategii, która umożliwi pełniejsze wykorzystanie jej poszczególnych umiejętności. Struktura firmy i jej poprawne funkcjonowanie zależne są zarówno od doświadczenia związanego z zawodem, jak również od zdolności interpersonalnych, które ułatwiają wymianę informacji oraz skuteczne wykonywanie zadań. W każdym przypadku testy, zarówno rekrutacyjne, jak i badające kompetencje pracowników, opracowywane są indywidualnie, na podstawie docelowego stanowiska, co pozwala na otrzymanie bardziej szczegółowych wyników.

Proces rekrutacji - jak wygląda?

Zadaniem rekrutera, pracującego z ramienia agencji HR, jest przede wszystkim stworzenie komfortowych warunków do rozmowy, tak aby kandydat mógł poczuć się swobodnie. Dzięki temu ma on możliwość szerszej prezentacji swojej osoby. Ważne jest, aby każdy kandydat aplikujący na stanowisko, otrzymał ten sam zestaw testów oraz zadań, co pozwala na realne porównanie otrzymanych wyników. 

Dodatkowym plusem są informacje zwrotne, które otrzymuje zarówno pracodawca, jak i osoba aplikująca. Dla kandydatów to ważna wskazówka, ponieważ dowiadują się, gdzie popełnili błędy, a także które aspekty zaważyły na końcowej ocenie rekrutera. To z kolei pozwala na wyeliminowanie tych kwestii w przyszłości. Pracodawca otrzymuje natomiast obraz przyszłego pracownika, co pomoże mu m.in. w wykorzystaniu jego potencjału.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.