Miodarka do miodu

Miód jest jednym z najzdrowszych cukrów dla naszego organizmu. Jego produkcja jednak nie należy do nas, lecz pszczół przy naszej pomocy.

Miodarki diagonalne i kasetowe

Ogólnie miodarka do miodu jest urządzeniem, który wykorzystuje siłę odśrodkową do odseparowania miodu z wkładanego do środka plastra. Inaczej nazywana wirówką, jest nieoceniona w walce o każdą kroplę, zbierając ją w specjalnie umieszczonym na dole naczyniu.

Miodarki do miodów przypominają wyglądem metalowe kotły, różniąc kilkoma elementami, jakimi są:

  • Wielkość
  • Wysokość
  • Rama
  • Kolorystyka
  • Sposób napędzania

Jeśli chodzi o to ostatnie, to możemy po tym odróżnić miodarki:

  • Ręczne
  • Elektryczne

Miodarki do miodu diagonalne i kasetowe występują w obu wersjach, dzięki czemu możemy zakupić taki model, by odpowiadał naszym potrzebom. Wartym wspomnienia są też miodarki dla niepełnosprawnych, których konstrukcja pozwala na dużo łatwiejsza obsługę tym z nas, którzy mają problemy natury zdrowotnej.

Dobra miodarka to podstawa przy produkcji miodu. Dobry model może wystarczyć na lata i dać gwarancję dobrego wykorzystania plastra. Jaką jednak wybrać miodarkę? Ręczną, czy elektryczną?

Miodarki elektryczne

Miodarki elektryczne steruje się za pomocą specjalnego panelu, stąd brak charakterystycznego dla tradycyjnej miodarki pokrętła. Miodarki elektryczne mają zwykle z góry określony napęd, mocowany u dołu, z silnikiem o różnych mocach, w tym o mocy 230V / 250W.

Wiele modeli miodarek posiada specjalną blokadę czasową, dzięki której możemy zapobiec otwarciu miodarki w czasie pracy oraz specjalną, przezroczysta pokrywę, dzięki której doskonale widzimy, co dzieje się wewnątrz.

Warto wiedzieć, że niektóre miodarki elektryczne mają również napęd ręczny, który czasem okazuje się nieoceniony w razie problemów.

Miodarka dla niepełnosprawnych

Jedną z zalet miodarek dla niepełnosprawnych jest fakt, że może nią sterować każdy. Wbrew powszechnej opinii wielu niepełnosprawnych marzy o założeniu własnej pasieki, stąd decyzje kolejnych dystrybutorów o wprowadzenie ich na rynek.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.