Wybór blendera kielichowego

Obecnie, wiele osób wręcz nie wyobraża sobie pracy w kuchni bez blendera kielichowego pod ręką. To urządzenie, choć niewielkie, jest niezwykle pomocne podczas przygotowywania wszelkiego typu potraw. Dzięki niemu możemy szybko przygotować przepyszny owocowy koktajl lub też zmiksować zupę, aby przybrała formę kremu. Gotowanie z blenderem kielichowym jest zatem prostsze i przyjemniejsze. Na co jednak kierować naszą uwagę w momencie kiedy musi zdecydować, który blender kupimy? 

Blender kielichowy, inaczej nazywany też mikserem czy rozdrabniaczem stojącym, to przede wszystkim stabilna podstawa, duży kielich wyposażony w uchwyt oraz nożyk przymocowany do dna i rzecz jasna pokrywa. Aby takie urządzenie dobrze nam służyło musi przede wszystkim mieć dobre parametry techniczne oraz być bezpieczne w użytkowaniu.

Blender kielichowy - istotne parametry:

1. Moc – jeśli moc urządzenia jest duża, oznacza to, że będzie ono w stanie dłużej pracować bez przerwy. Jest to zatem niezwykle ważna kwestia, którą trzeba sprawdzić podczas zakupu. Modele o najsłabszej mocy zwykle mają od 100 W, ale często jest to niewystarczające, dlatego warto decydować się na te pośrednie o mocy od 400 do 750 W. Jeśli z blendera korzystamy często i intensywnie można też znaleźć modele o mocy do 1500 W.

2. Obroty – czyli prędkość z jaką są w stanie pracować noże konkretnego blendera. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są modele posiadające możliwość regulacji prędkości obrotów.

3. Wielkość kielicha – jest to parametr, który ma duże znaczenie w przypadku licznych rodzin. Jak można się domyślić, im większa jest pojemność takiego kielicha, tym więcej porcji danego posiłku można przygotować za jednym razem.

4. Sterowanie – do wyboru zwykle mamy blendery z manualnymi pokrętłami czy też przyciskami, ale bez większego problemu znajdziemy też urządzenia z wyświetlaczem. W tym przypadku, wybierajmy takie blendery, których obsługa po prostu nie jest skomplikowana.

5. Jakość wykonania – oczywiście ta musi być jak najbardziej idealna, blender musi być szczelny, a wszystkie jego elementy muszą być solidnie zamontowane. Kielich może być szklany, plastikowy, bądź akrylowy.

6. Stabilność – podstawą w tym przypadku są gumowe nóżki czy przyssawki, dzięki którym w trakcie pracy blender nie będzie się przemieszczał.

7. Poziom hałasu – podczas zakupu warto zwrócić uwagę na podany w decybelach poziom hałasu emitowanego przez dane urządzenie. Im jest on mniejszy, tym mniej uciążliwe dla domowników będzie używanie przez nas blendera. 

8. Wielkość blendera i przewód – jeśli blender ma znaleźć swoje stałe miejsce w naszej kuchni, najlepiej aby miał on ergonomiczny kształt. W małych kuchniach musimy postawić na mniejsze modele, które nie będą zajmowały zbyt dużo przestrzeni. Ważne jest także aby z miejsca, w którym postawimy blender, jego przewód sięgał najbliższego kontaktu.

9. Wygląd – oczywiście jak w przypadku każdego nowego urządzenia kuchennego, warto także postarać się aby pasowało ono do pozostałych elementów wyposażenia kuchni.

Bez wątpienia blender jest urządzeniem, które jest wyjątkowo przydatne w każdej kuchni. Do czego jednak dokładnie możemy je wykorzystać?

Przede wszystkim, przy pomocy blendera kielichowego możemy przygotować smaczne posiłki czy też dodatki do nich. Szybko zmiksujemy zupę na krem, ale także przyrządzimy gładki sos do mięsa. Blender przyda się także, gdy dla odmiany nasi domownicy zażyczą sobie puree z ziemniaków czy innych warzyw. Urządzenie to świetnie poradzi sobie też ze zmiksowaniem orzechów czy ziół, ale również szybko i sprawnie pokruszy lód. Latem jest on wręcz niezbędny aby przygotować orzeźwiające koktajle owocowe czy też chłodne smoothies.

Wybór blendera kielichowego nie należy do najprostszych, ale warto poświęcić na to odrobinę naszego czasu, gdyż jest to urządzenie wyjątkowo przydatne oraz funkcjonalne. Dobre blendery są w stanie doskonale pracować przez wiele lat i wciąż urozmaicać nasze codzienne posiłki. Warto decydować się na te modele, które umożliwiają zastosowanie przeróżnego rodzaju przystawek, takich jak chociażby młynki do kawy.

 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.