Leasing operacyjny samochodu z wysokim wykupem

Leasing jest jedną z najczęściej wybieranych form finansowania zakupu auta. Na takie rozwiązanie decyduje się wielu przedsiębiorców z uwagi na szereg korzyści. Jeśli i ty przymierzasz się do podpisania umowy leasingowej, sprawdź, jaka wartość wykupu jest bardziej opłacalna. Przydatny może okazać się kalkulator leasingowy. W kilku przypadkach wysoki wykup to korzystna opcja.

Leasing samochodowy to rozwiązanie, dzięki któremu można użytkować auto, osiągając przy tym mnóstwo korzyści. Zgodnie z obowiązującymi przepisami leasingobiorca ma prawo wliczać w koszty uzyskania przychodów wpłatę własną, raty leasingowe w całości oraz wykup (wartość końcową). Ten ostatni można dostosować do swoich możliwości finansowych i oczekiwań. Kiedy zatem wysoka wartość będzie się opłacać? W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomocny może okazać się kalkulator leasingowy.

Leasing operacyjny, czyli co?

Istotą leasingu operacyjnego jest przekazanie w użytkowane pojazdu przez firmę leasingową na rzecz leasingobiorcy w zamian za opłacanie miesięcznych rat. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może zdecydować się na wykup auta lub z niego zrezygnować – w przeciwieństwie do leasingu finansowego, w którym wykup jest już gwarantowany (bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów).

Leasing operacyjny z wykupem nawet 30%

Zgodnie z obowiązującymi przepisami minimalna wartość wykupu wynosi 19% w przypadku leasingu na 2 lata. Warto jednak mieć świadomość, że niektóre firmy leasingowe stosują odstępstwa i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wielu przedsiębiorców. Można spotkać się z ofertami, w ramach których wartość końcowa jest wysoka, osiągająca poziom rzędu 30%. Oznacza to, że na koniec trwania umowy przedsiębiorca może wykupić auto, wpłacając kwotę odpowiadającą 30% wartości pojazdu.

Kalkulator leasingowy. Kiedy warto rozważyć leasing operacyjny z wysokim wykupem?

Wysoka wartość końcowa jest opłacalnym rozwiązaniem tylko w konkretnych przypadkach.

  • Chęć obniżenia wysokości miesięcznych rat

Wysoki wykup w leasingu operacyjnym może mieć sens, jeśli przedsiębiorstwo chce uniknąć dużych miesięcznych rat. Im wyższy wykup, tym mniejsza jest miesięczna kwota do zapłaty w ramach rat leasingowych.

Przykład. Rozważmy leasing operacyjny z wykupem na poziomie 30% i wpłatą własną 10%. Wartość pojazdu netto wynosi 65 000 zł. Czas trwania umowy leasingowej wynosi 36 miesięcy. Jak pokazuje kalkulator leasingowy, miesięczna rata wyniesie ok. 1286 zł – o 344 zł mniej w porównaniu z wykupem na poziomie 10%.

Poszukując sposobu na obniżenie raty leasingowej, warto rozważyć opcję Leasingu SMARTPLAN dostępnego w ofercie Toyota Leasing. Raty miesięczne niższe nawet o 60% w porównaniu z leasingiem standardowym oraz możliwość wymiany samochodu co 3-4 lata to jego najważniejsze zalety.

  • Pozostawienie pojazdu firmie leasingowej

Wysoka wartość końcowa to dobre rozwiązanie dla osób, które nie zamierzają wykupić auta po zakończeniu umowy leasingowej. W ten sposób poniosą wyłącznie koszty związane z użytkowaniem pojazdu w okresie trwania umowy.

Zastanawiasz się, czy leasing operacyjny z wysokim wykupem to opcja dedykowana tobie? Wykorzystaj kalkulator leasingowy, dzięki któremu przeprowadzisz finansową kalkulację. Pomoże to podjąć właściwą decyzję, dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.