Biuro Rachunkowe Warszawa

Wszystkie zarejestrowane stowarzyszenia i fundacje mają obowiązek prowadzenia księgowości. Dotyczy to także organizacji, których jedynym przychodem są składki członkowskie. Małe organizacje NGO często realizują księgowość online we własnym zakresie za pomocą dedykowanych programów finansowo-księgowych. Większe fundacje korzystają natomiast z pomocy biura rachunkowego, które zajmują się sprawami rachunkowymi w sposób kompleksowy. W czym dokładnie może pomóc biuro rachunkowe?

Jak prowadzić księgowość organizacji pozarządowej?

Zgodnie z ustawą o rachunkowości stowarzyszenia i fundacje są zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych, przechowywania pełnej dokumentacji oraz wypełniania obowiązków sprawozdawczych względem urzędów. Dbałość o przejrzysty obraz działalności i finansów są istotne zarówno z punktu widzenia organów administracji rządowej, jaki i samych osób związanych z fundacją.

Księgowość może być prowadzona na dwa sposoby:

  • Pełna księgowość — zgodnie z zasadami polityki księgowości i planu kont,
  • Księgowość podatkowa — ewidencja przychodów i kosztów uproszczonej formie.

Księgowość w fundacji i stowarzyszeniu wymaga dużej wiedzy w zakresie rachunkowości oraz śledzenia zmieniających się przepisów prawa. Aby realizować wszystkie obowiązki w sposób rzetelny, warto skorzystać z usług dobrego biura rachunkowego.

Jakie obowiązki realizuje biuro rachunkowe: Warszawa?

Jednym z kluczowych zadań, realizowanych przez biuro rachunkowe, jest sporządzenie corocznego sprawozdania finansowego, które składa się z bilansu, rachunku wyników oraz informacji dodatkowych. Wszystkie organizacje pożytku publicznego muszą realizować zadania z zakresu sprawozdawczości oraz prowadzic księgowosć zgodnie z ustawą o rachunkowości.

Co obejmuje outsourcing usług księgowych?

Warszawa to miasto, w którym działa wiele biur świadczących usługi rachunkowe dla przedsiębiorców i stowarzyszeń. Oprócz obsługi kadrowo-płacowej dla firm oferują realizację usług księgowych dla organizacji NGO, w tym przygotowywanie sprawozdań oraz zeznań podatkowych. W zakres ich działań wchodzą także bardziej wymagajace zadania, takie jak opracowanie sprawozdań z realizowanych projektów. Z tego względu współpraca z profesjonalnym księgowym, który jest dostępny na miejscu w Warszawie, może przynieść liczne korzyści i przyczynić się do sprawnego funkcjonowania organizacji.

Gdzie znaleć dobre biuro rachunkowe: Warszawa i okolice?

Na terenie aglomeracji warszawskiej działają zarówno niezależni księgowi, jak i profesjonalne biura rachunkowe posiadające ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Nawiązując współpracę z taką firmą, możesz mieć pewność, że w razie jakichkolwiek nieprawidłowości będziesz mógł dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Usługi księgowe mogą być realizowane zarówno w siedzibie organizacji, jak i biurze rachunkowym. Coraz więcej usługodawców oferuje również możliwość pracy w systemie hybrydowym, czyli z wykorzystaniem oprogramowania online.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.