Hurtownia florystyczna – gdzie zaopatrują się kwiaciarnie?

Handel kwiatami jest bardzo specyficzną sztuką. Kwiaty i rośliny należą do delikatnych produktów, dlatego trzeba szczególnie dbać o ich urodę i świeżość. To wielka umiejętność zamawiać konkretne rośliny w odpowiednim czasie - o określonej godzinie, w danym dniu i sezonie.

Trzeba też wiedzieć, jaką ich ilość kupić, aby zaoferować klientowi produkt w jak najlepszym stanie. Ważne też, aby potrafić go umiejętnie i szybko sprzedać, ponieważ na następny dzień może nie wyglądać już tak atrakcyjnie.

Kwiaty, które kupujemy na różne okazje (lub bez okazji) muszą przejść daleką drogę, aby znaleźć się w naszej kwiaciarni. Kwiaciarze zaopatrują się w trzech różnych źródłach. Dzięki temu mogą zaoferować swoim klientom bogaty asortyment - kwiaty z różnych stron świata i o każdej porze roku.

Skąd właściciele kawiarni biorą swoje kwiaty? Mogą kupować je na polskich lub zagranicznych giełdach kwiatowych, internetowo lub w wielkich hurtowniach kwiatów. Z giełd zagranicznych nie sposób nie wspomnieć o giełdach holenderskich, ponieważ ojczyzną kwiatów jest właśnie Holandia. Dlatego polskie firmy coraz częściej zajmują się importem roślin z Niderlandów - współpraca z Holendrami jest dla nich korzystna i opłacalna.

Jak wygląda giełda kwiatowa?

Kwiaty na giełdach holenderskich sprzedają się w błyskawicznym tempie. Każdego ranka, setki ludzi kupuje świeże kwiaty na największych giełdach. Jedną z nich jest na przykład Van der Plas. Kwiaty sprzedaje się tam w dużych skrzyniach. Oprócz samego towaru, znajdziemy w nich informacje o konkretnych kwiatach, a także o plantatorach.

Głównym miejscem jest giełda z zegarem, gdzie ustalana jest na bieżąco cena produktu. Co ciekawe, wskazówki zegara działają w odwrotną stronę niż w klasycznym analogowym sprzęcie – wskazując cenę od najwyższej do najniższej. Osoby, które biorą udział w giełdzie mają specjalne sprzęty z przyciskami, za pomocą których mogą zatrzymać zegar. Oczywiście, wygrywa ten kupujący, który zaproponuje najwyższą cenę.

Giełdy kwiatowe otwierane są w nocy oraz wcześnie rano, ponieważ kwiaty są wtedy najświeższe - kwiaciarze zakupują je przed otwarciem swojej kwiaciarni.

Giełda kwiatowa online

Aby kupić kwiaty z holenderskiej giełdy nie musimy specjalnie jechać do Holandii. Współcześnie mamy możliwość zamówić kwiaty w sklepach internetowych, które zyskają na popularności i coraz więcej firm oferuje ten sposób zakupu. Producenci i hodowcy kwiatów kładą duży nacisk na eksport kwiatów, dlatego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dzięki wprowadzeniu wygodnych i nowoczesnych rozwiązań, firma zyska nowych klientów oraz będzie cieszyła się prestiżem i renomą.

Giełdy kwiatowe muszą odbywać się w odpowiednich warunkach, tak aby wystawione tam rośliny nie więdły i zachowały jak najdłużej swoją świeżość. Szczególnie pożądane przez klientów są kwiaty egzotyczne, z których można wykonać różne bukiety i piękne oryginalne kompozycje kwiatowe, typu hawajskie girlandy (tzw. lea). Wiadomo, że orientalne rośliny należą do jednych z droższych, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że pochodzą z dalekich krajów, co za tym idzie, ich import kosztuje. Egzotyczne kwiaty muszą przejechać tysiące kilometrów zanim trafią do kwiaciarni.

Import egzotycznych roślin

Jak powinien wyglądać transport, aby zachować ich wygląd i zapach? Kwiaty transportuje się specjalnymi samochodami, w których rośliny mają zapewnioną odpowiednią temperaturę i wilgotność. Oprócz tego kwiaty przewożone są w dużych skrzynkach, aby zapobiec ich zgniataniu się.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.