Jak zaprojektować idealny pokój dzienny?

Pokój dzienny to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, bo to właśnie tutaj spędzamy najwięcej czasu i tutaj podejmujemy gości. Stojąc w pustym pomieszczeniu możemy jednak nie mieć pomysłu na to, w jaki sposób powinien on wyglądać. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest adaptacja do takiej przestrzeni mebli systemowych. W takim przypadku wybieramy jedną, spójną kolekcję meblową, która przypadnie nam do gustu i to właśnie z niej kupujemy poszczególne elementy, które umieścimy we wnętrzu. Gwarantuje to spójność aranżacji i pozwala zaopatrzyć się dokładnie w taki rodzaj mebli, jakie są nam potrzebne pod kątem funkcjonalności. To doskonała alternatywa dla ciężkich meblościanek, które w mniejszym stopniu można dopasować do swoich potrzeb. 

Kolekcje mebli systemowych popularnych producentów 

Na starcie dobrze jest określić styl takich mebli oraz ich kolorystykę. Nieocenionym źródłem inspiracji mogą być strony prezentujące zaopatrzenie salonów meblowych, taką stroną jest na przykład https://meblejawor.com.pl/. Znajdziemy tutaj prezentacje kolekcji mebli tak popularnych producentów jak Meble Bydgoskie, Halmar, Helvetia, Forte czy Meble Wójcik. Przeglądając kolekcje według kategorii szybko znajdziemy odpowiadającą nam stylistykę, a mając już w głowie pomysł i projekt w następnym kroku możemy odwiedzić konkretne salony meblowe. Dobrze zaopatrzone sklepy meblowe pozwolą nam wybrać kolekcje mebli klasycznych, nowoczesnych, skandynawskich, minimalistycznych czy też kolonialnych. 

Co zawierają poszczególne kolekcje mebli systemowych? 

W zależności od przeznaczenia- czy są to meble do salonu, sypialni, przedpokoju czy kuchni- w ramach kolekcji znajdziemy propozycje szaf, witryny, komody, stoły wraz z krzesłami, szafki RTV, a często także słupki, regały pod biblioteczki, a nawet szafki na wino. Dobrze jest więc wcześniej zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i co w takim pokoju dziennym będziemy chcieli przechowywać. Doskonałym przykładem ciekawej kolekcji mebli salonowych jest Brugia od producenta Meble Forte. To kolekcja utrzymana w białej, nowoczesnej i minimalistycznej kolorystyce- bardzo modnej i poszukiwanej przez inwestorów. Tak jak i w przypadku tej kolekcji, system meblowy wzbogacony został o dodatkowe oświetlenie LED, które sprawia, że całość pięknie się prezentuje.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.