Jak wziąć pożyczkę na dowód?

W życiu każdego człowieka zdarzają się nieprzewidziane wydatki (np. naprawa oraz zakup nowego sprzętu elektronicznego), do których sfinansowania potrzebna jest większa kwota pieniędzy. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług firmy pożyczkowej.

Jakie dane osobowe są potrzebne do wzięcia pożyczki na dowód?

Osoby, które potrzebują określonej kwoty, zazwyczaj przed wzięciem pożyczki proszą o pomoc rodzinę lub przyjaciół. Jeśli nie mogą zdobyć potrzebnej sumy, zgłaszają się do banku lub do firmy pozabankowej. Klient, który potrzebuje szybko pieniędzy, powinien wziąć pod uwagę czas weryfikacji historii kredytowej. Z tego względu warto skorzystać z usług firmy pożyczkowej, w której pożyczka udzielana jest po okazaniu dowodu. Do wzięcia pożyczki potrzebne są:

  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • adres zamieszkania,
  • numer telefonu stacjonarnego lub komórkowego,
  • numer konta bankowego.

 Podstawowe dane osobowe oraz dostęp do Internetu wystarczą, aby w szybkim czasie otrzymać pieniądze na koncie. Pożyczkę mogą wziąć osoby między 21. a 73. rokiem życia. Poza tym klient musi być obywatelem Rzeczypospolitej Polski oraz posiadać stały dochód.

Jak działa pożyczka online?

Biorąc pożyczkę na dowód, nie trzeba iść do biura firmy pożyczkowej. Wystarczy mieć dostęp do Internetu. W czasie rejestracji należy również wpłacić na konto firmy pożyczkowej 0,1 grosz, który jest potwierdzeniem tożsamości klienta. Po zaksięgowaniu opłaty, do klienta przychodzi automatyczna wiadomość SMS z tymczasowym hasłem, które należy wpisać do systemu, aby utworzyć konto. Następnie klient może wypełnić formularz, na którym określa sumę pieniędzy. Zazwyczaj pierwsza pożyczona kwota nie może przekroczyć 1000 złotych. Minimalna stawka oferowana przez firmy pozabankowe wynosi 200 złotych. Na specjalnym pasku, pożyczkobiorca określa również przewidywaną datę spłaty (15, 30, 45 lub 65 dni). Jeśli klient w trakcie rejestracji wpisze zły PESEL lub numer konta bankowego, powinien zadzwonić do firmy pożyczkowej, a następnie ponownie zarejestrować się w systemie.

Jak wybrać firmę pożyczkową?

Przed skorzystaniem z usług firmy pozabankowej warto sprawdzić jej wiarygodność. Można zapytać znajomych, którzy brali już pożyczkę w danej firmie. Warto również sprawdzić, czy pożyczkobiorca jest zarejestrowany w systemie Związku Firm Pożyczkowych oraz czy należy do Związku Firm Pożyczkowych. Dobrym rozwiązaniem jest również osobista rozmowa z konsultantem firmy.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.