Cyrkiel - który najbezpieczniejszy dla dziecka?

Cyrkiel to jeden z podstawowych przyborów biurowych, który jest użyteczny nie tylko w szkole czy na uczelni, ale także w warsztatach stolarskich, ślusarskich czy innych miejscach, w których konieczne są narzędzia kreślarskie. W sprzedaży znajduje się wiele typów cyrkli, a wybór najlepszego z nich może okazać się nieco kłopotliwy. Który z nich wybrać?

Jedne z najlepszych cyrkli kreślarskich są po pierwsze, proste w użyciu, a po drugie doskonale leżą w dłoni. Cyrkle najczęściej wykonane są z plastiku lub metalu. Modele, które są zintegrowane z rysikiem na pewno są dużo wygodniejsze w pracy, ponieważ nie wymagają dodatkowego używania ołówka. Kompletny produkt umożliwia sprawną pracę. 

Rodzaje cyrkli. Który z nich wybrać?

W sprzedaży istnieją cztery podstawowe rodzaje cyrkli: szkolny, zerowy, drążkowy oraz eliptyczny. Każdy z nich jest nieco inny pod względem użytkowania oraz przeznaczenia. Do kreślenia okręgów o małych średnicach, czyli poniżej 8-10 mm, najczęściej stosowany jest cyrkiel nazywany zerownikiem, który zazwyczaj wykonany jest cały z metalu. Posiada on śrubę regulacyjną, która umożliwia kreślenie okręgów z bardzo dużą precyzją. Produkt zaopatrzony jest także w dwufunkcyjną końcówkę na ołówek i grafion. Cyrkiel eliptyczny zwany elipsografem służy do wykonywania elips. Cyrkiel nazywany kroczkiem, służy do odmierzania małych odcinków na mapach. Cyrkiel drążkowy to taki, który pozwala na kreślenie okręgów o dużej średnicy. Od tradycyjnego cyrkla różni się tym, że posiada ramię posiadające rysik skierowany w dół. Jest to najczęściej wybierany cyrkiel spośród wszystkich możliwych na rynku. 

cyrkiel do szkoły

Jaki cyrkiel kupić?

Cyrkiel to jeden z podstawowych przyborów biurowych, który znajduje się w piórniku każdego ucznia. Produkt ten jest nie tylko potrzebny dzieciom uczącym się w szkole podstawowej, lecz także studentom architektury, budownictwa czy kierunków artystycznych. Bardzo często zdarza się, że cyrkle potrzebne są także w warsztatach stolarskich czy ślusarskich. 

Cyrkiel dobrej jakości jest wytrzymały oraz solidny. Jest on zazwyczaj wykonany z metalu co zapobiega jego uszkodzeniom. Mimo takiego materiału jest on naprawdę lekki i bardzo poręczny. Metalowe cyrkle z pewnością posłużą na dłuższy czas, a praca nim okaże się wyjątkowo przyjemna. Z metalu wykonuje się najczęściej cyrkle drążkowe oraz szkolne. Przy zakupie cyrkla warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie bądź jego brak. Cyrkiel powinien posiadać wkłady, złączki, przedłużacz a niekiedy nawet końcówki do wymiany. Wszystkie te elementy po pewnym czasie mogą okazać się konieczne. Dodatkowe wkłady sprawiają, że nie należy martwić się o zakup w późniejszym czasie. Cyrkiel wraz z dodatkowymi elementami powinien być zapakowany w praktyczne etui lub pudełko, wówczas akcesoria nie zostaną zgubione. Najbardziej tradycyjne cyrkle oscylują w kwocie od kilku do 20 zł. Rozbieżność cenowa uzależniona jest od samej marki, przeznaczenia produktu oraz jego dodatkowych elementów. Na rynku znajdują się także modele, których cena przekracza 100 zł. 

Artykuły szkolne znajdziesz na stronie sklepu internetowego alibiuro.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.