10 kroków do znalezienia nowej pracy

Szukasz nowej pracy? Jaki jest najlepszy sposób, aby rozpocząć poszukiwanie pracy, znaleźć firmy, które chcą przeprowadzić z tobą wywiad i dostać się do pracy?

Oto dziesięć kroków, które można podjąć, aby znaleźć nową pracę, w tym, gdzie szukać pracy, najlepsze strony pracy do wykorzystania, jak korzystać z połączeń, aby zwiększyć swoje polowanie na pracę, jak osiągnąć sukces w rozmowie kwalifikacyjnej, jak śledzić i więcej porad, jak się zatrudnić do następnej pracy.

Znajdź najlepszą ofertę pracy

Jakie są najlepsze strony internetowe, z których można szybko znaleźć oferty pracy? Sprawdź najlepsze strony internetowe z wyszukiwarkami ofert pracy, banki ofert pracy, strony firmowe, strony sieciowe, strony niszowe i strony wymienione według rodzaju pracy. Rozważ również współpracę z firmą rekrutacyjną, aby zmaksymalizować swoje możliwości. Zapoznaj się z listą najlepszych serwisów rekrutacyjnych, z których możesz skorzystać, aby rozpocząć pracę. 

Skoncentruj się na poszukiwaniu pracy

Użyj wyszukiwarek ofert pracy, aby znaleźć pracę, używając słów kluczowych, które pasują do Twoich zainteresowań i lokalizacji, w której chcesz pracować. Zawężenie kryteriów wyszukiwania pomoże Ci skoncentrować się na poszukiwaniu pracy i umożliwi przeglądanie bardziej adekwatnych ofert pracy, a mniej nieistotnych ofert pracy. Użyj zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby przejść do miejsca, w którym chcesz pracować i konkretnych stanowisk, które Cię interesują. 

Zbuduj swoją profesjonalną markę

Tworzenie profili na LinkedIn i innych serwisach sieciowych. Silna osobista marka, która przedstawia Cię w profesjonalnym świetle, zapewni rekrutującym, pracodawcom i kontaktom silne pozytywne wrażenie o Tobie jako kandydacie, którym powinni być zainteresowani.

Połącz się ze swoimi kontaktami

Teraz, gdy stworzyłeś profile na stronach internetowych, zacznij z nich korzystać. Skontaktuj się ze wszystkimi, których znasz, ponieważ nigdy nie wiesz, który kontakt może Ci pomóc w poszukiwaniu pracy lub skontaktować się z kimś, kto może. Jeśli jesteś absolwentem college'u, sprawdź możliwości sieciowe dostępne dla absolwentów Twojej uczelni. Czy należysz do stowarzyszenia zawodowego? Będzie to kolejne dobre źródło informacji o możliwościach współpracy. 

Używaj aplikacji i narzędzi do wyszukiwania ofert pracy

Istnieje wiele aplikacji, widgetów, gadżetów i narzędzi, które pomogą Ci przyspieszyć poszukiwanie pracy i zarządzać swoją karierą. Używaj ich, aby zorganizować swoje poszukiwania pracy i zaoszczędzić cenny czas na jej poszukiwanie. Będziesz mógł wykonywać wiele czynności związanych z poszukiwaniem pracy na swoim smartfonie lub tablecie. 

Stwórz listę firm, które pokochasz do pracy

Czy masz listę firm, dla których chciałbyś pracować? Jeśli nie, dobrym pomysłem jest zbadanie informacji o firmie i stworzenie listy firm, do których chciałbyś dotrzeć w poszukiwaniu pracy. Wszystkie informacje, których potrzebujesz, są dostępne w sieci i łatwo jest znaleźć szczegółowe informacje o potencjalnych pracodawcach online. Kiedy już będziesz miał listę wymarzonych pracodawców, dla których chciałbyś pracować, możesz zrobić coś specjalnego, aby Twoja aplikacja została zauważona. Możesz nawet zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych ofertach pracy natychmiast po ich wysłaniu. 

Poświęć trochę czasu na skierowanie swojego CV i listu motywacyjnego.

Skąd pracodawcy wiedzą, że masz umiejętności, których szukasz? Będziesz musiał im pokazać. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na napisanie ukierunkowanych życiorysów i listów motywacyjnych, które konkretnie łączą twoje kwalifikacje z kryteriami zatrudnienia na stanowiskach, o które się starasz.

Kierownik ds. rekrutacji będzie mógł na pierwszy rzut oka zobaczyć, dlaczego i w jaki sposób kwalifikujesz się do tej pracy. Będziesz miał znacznie większe szanse na uzyskanie wywiadu, niż gdybyś tylko wysłał ogólny list i CV. 

Przygotuj się do wywiadu

Poświęcenie czasu, z wyprzedzeniem, na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej pomoże ci osiągnąć sukces. Im bardziej jesteś przygotowany, tym mniej będzie to stresujące.

Zbadaj firmę zanim pójdziesz na rozmowę, ubierz się odpowiednio, praktyka odpowiadania i zadawania pytań w wywiadzie, i podjąć wspólny wysiłek, aby zaimponować ankietera z Twoich umiejętności, doświadczenia, pewności siebie i wiedzy. 

Nie zapomnij o śledzeniu

Ważne jest, aby po wywiadzie podziękować wszystkim, z którymi się spotkałeś. Ponadto, powtórz swoje zainteresowanie stanowiskiem i przypomnij kierownikowi ds. rekrutacji, dlaczego jesteś doskonałym kandydatem do tej pracy.

Każdy lubi być doceniany, a szybki e-mail lub notatka dziękująca ankieterowi za poświęcony czas da Ci kolejną szansę na zrobienie dobrego wrażenia. 

Przyjęcie (lub odrzucenie) oferty pracy

Kiedy otrzymasz ofertę pracy, ważne jest, aby poświęcić czas na jej dokładną ocenę, tak abyś podjął świadomą decyzję o jej przyjęciu lub odrzuceniu.

Nie musisz przyjmować pracy tylko dlatego, że została ci ona zaoferowana, ale dokładnie ją ocen, a jeśli odmówisz, zrób to grzecznie. Pamiętaj, że nie musi to być decyzja na "tak" lub "nie". Możesz być w stanie wynegocjować warunki, składając kontrpropozycję. Możesz też negocjować dodatkowe korzyści, które sprawią, że praca będzie bardziej atrakcyjna.

Zobacz również: Praca Ostrołęka - Aktualne oferty pracy

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.