Czy warto zainwestować w nawilżacz powietrza?

Choć sezon grzewczy już się skończył, to za kilka miesięcy powróci. Ciepłe powietrze może prowadzić do przesuszenia skóry, włosów, problemów z koncentracją i zatokami. Nawilżacz powietrza jest najlepszym rozwiązaniem. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie nawilżacza powietrza.

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które przydaje się szczególnie zimą i jesienią, kiedy ogrzewanie w mieszkaniu drastycznie zmniejsza ilość powietrza, które możemy wdychać. Może to utrudniać koncentrację, powodować zawroty głowy i pogarszać samopoczucie. Po pewnym czasie zauważysz niektóre ze skutków suchego powietrza w swoim pokoju: mogą wypadać Ci włosy, skóra może stać się sucha, a w nosie może brakować wilgoci. Okazuje się, że problemy z wilgotnością powietrza pojawiają się nie tylko podczas ogrzewania, ale także latem, kiedy powietrze jest suche i ciężkie, zwłaszcza po burzy. Nawilżacz powietrza to dobra inwestycja, ponieważ długotrwałe przebywanie w suchym, przesuszonym powietrzu może w końcu doprowadzić do problemów zdrowotnych. 

Jaki jest idealny poziom wilgotności powietrza?

Czujemy się najbardziej komfortowo w pomieszczeniach o wyższej wilgotności niż standardowa 30%. Liczne badania naukowe wykazały, że poziom wilgotności 40-60% jest idealny dla człowieka. Jak możemy się dowiedzieć, jakim powietrzem oddychamy w naszych domach? Wystarczy higrometr (czyli miernik wilgotności, który od razu powie nam, czy dom wymaga nawilżenia. Warto zaznaczyć, że większość nawilżaczy z wyższej półki posiada wbudowany miernik wilgotności. Oznacza to, że być może nie będziemy musieli kupować dwóch urządzeń. Jeśli nie mamy funduszy na zakup nawilżacza, możemy skorzystać z "domowych" sposobów na nawilżenie powietrza. Najpopularniejszą metodą jest suszenie prania na ręczniku lub rozwieszanie go w domu. Niestety, nie każdy ma na to miejsce. Innym popularnym sposobem na naturalne nawilżenie powietrza jest duża ilość roślin doniczkowych, np. Te rozwiązania nie zawsze są skuteczne i wystarczają na krótko. 

Sprawdź również: Ranking nawilżaczy powietrza

nawilżacz powietrza

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Nawilżacze parowe

Istnieją trzy główne rodzaje nawilżaczy elektrycznych. Każdy z nich ma nieco inną metodę działania i jest polecany dla osób, które mają inne preferencje. Nawilżacze parowe są bardzo proste w obsłudze. Zbiornik zawierający wodę jest podgrzewany. Następnie nawilżacz miesza ciepłe powietrze z cząsteczkami zimnej wody. Para wodna jest następnie uwalniana do powietrza. Para jest sterylna i niewidoczna, nawilża powietrze. Kto. Nawilżacze te świetnie nadają się do pokojów dziecięcych. Nawilżacze te są również przydatne dla osób, które potrzebują inhalacji. Przydatne w okresie jesienno-zimowym. Nie są polecane do stosowania w gorące letnie dni, ponieważ mgiełka jest zbyt ciepła.

Nawilżacze ultradźwiękowe

Nawilżacze ultradźwiękowe mogą być bardzo skuteczne, ale nie są zalecane dla osób, które mają zwierzęta domowe, takie jak psy, koty lub szczury. Ultradźwięki to fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Nie są one słyszalne dla ludzi, ale mogą być słyszalne przez niektóre zwierzęta. Ultradźwięki są wykorzystywane w nawilżaczach powietrza do rozbijania cząsteczek wody i tworzenia mgły, która jest uwalniana na zewnątrz. Mgła może być ustawiona na ciepłą lub zimną w zależności od modelu. Nawilżacze te mogą być używane przez cały rok, a więcej modeli pozwala na ustawienie obu rodzajów. Ważne jest, aby pamiętać, że nawilżacze ultradźwiękowe mogą być widoczne, więc może to nie być do gustu. Dla kogo jest przeznaczony? Dla kogo jest to najlepszy typ nawilżacza? Nawilżacz ten jest idealny dla każdego, kto chce go używać przez cały rok.

Nawilżacze ewaporacyjne

Nawilżacze ewaporacyjne mogą być używane w lecie, ponieważ wytwarzają chłodną mgiełkę. Nawilżacze ewaporacyjne nie posiadają grzałki, lecz wkład z filtrem i bęben. Pojemnik jest wypełniony wodą, a powietrze z otoczenia jest nawilżane. W rezultacie powstaje niewidzialna chłodna mgiełka, która odświeża nasze powietrze. Nawilżacze te mogą być również wykorzystywane do aromaterapii. Dla kogo to jest przeznaczone? Nawilżacze ewaporacyjne mają niskie zużycie energii, ale podczas pracy słychać ciągły szum. Nie każdemu może to przypaść do gustu. Są one polecane dla każdego, kto szuka urządzenia energooszczędnego lub do aromaterapii. 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.