Co musisz wiedzieć zanim kupisz kolorowe soczewki kontaktowe?

Szkła kontaktowe stanowią świetną alternatywę dla okularów. Cienkie, elastyczne soczewki, które nakłada się bezpośrednio na powierzchnię rogówki, to niewątpliwe ułatwienie dla osób z wadami wzroku. Ze względu na fakt, że umieszcza się je na gałce ocznej, ściśle przylegają one do oka i nie ograniczają pola widzenia. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia oraz tych, które po prostu nie przepadają za okularami. Współczesny rynek kontaktologiczny oferuje naprawdę sporo propozycji. Ostatnimi czasy pojawiły się nawet kolorowe szkła kontaktowe, które pozwalają zmienić barwę tęczówki w zaledwie kilka sekund. Temat ten stał się tak popularny, że szybko narosło wokół niego wiele mitów i nieporozumień. Najwyższy czas się z nimi rozprawić.

Czym są kolorowe soczewki kontaktowe?

Soczewki kolorowe to specjalna odmiana szkieł kontaktowych pozwalająca na podkreślenie bądź całkowitą zmianę naturalnej barwy (lub kształtu) tęczówki oka. Soczewki te mają zabarwioną powierzchnię, dzięki czemu po nałożeniu prezentują się bardzo ciekawie. Ta nieduża z pozoru metamorfoza potrafi w diametralny sposób odmienić wygląd całej naszej twarzy. Dzięki soczewkom kolorowym możemy spełnić marzenie o innym kolorze oczu, który będzie lepiej współgrać z ogólnym kolorytem naszej cery – wszak oczy stanowią kluczowy element twarzy. Inny kolor oczu otwiera też zupełnie nowe możliwości makijażowe, dlatego na kolorowe soczewki bardzo często decydują się kobiety. Kolorowe szkła kontaktowe są doskonałym wyborem dla każdego: zapewniają fantastyczny efekt niezależnie od naturalnej barwy tęczówki. Soczewki kolorowe występują w odcieniach jaśniejszych i ciemniejszych, a także w szalonych wersjach na specjalne okazje (np. świecące w świetle UV, idealne na Halloween czy zabawę karnawałową). To idealny wybór dla każdego, kto chce wyglądać modnie i atrakcyjnie.

Rodzaje soczewek kolorowych

Istnieje wiele rodzajów kolorowych soczewek kontaktowych. Można je kupić w wersji bez żadnej mocy sferycznej (tzw. soczewki plano, czyli popularne zerówki) – może je nosić każda osoba o zdrowych oczach. Powodzeniem cieszą się także warianty, które oprócz zmiany barwy tęczówki umożliwiają korekcję wad wzroku. Kolorowe soczewki dostępne są z tak zwanymi mocami, dlatego nadają się dla dalekowidzów czy krótkowidzów.

Jak nosić soczewki kolorowe?

Użytkowanie kolorowych szkieł kontaktowych nie różni się w zasadzie od noszenia „zwykłych” soczewek. Ważne jest, by przed każdorazowym dotknięciem soczewek lub oczu dokładnie umyć ręce mydłem antybakteryjnym i osuszyć ręcznikiem (najlepiej papierowym). Wybór modelu dającego możliwość zmiany wyglądu tęczówek zależy od naszych indywidualnych preferencji. Na co zwrócić uwagę kupując soczewki kolorowe? Istotne jest, by używać szkieł pochodzących ze sprawdzonego źródła. Specjaliści ostrzegają, że noszenie soczewek kupionych w „przypadkowym” miejscu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Aby tego uniknąć i mieć pewność, że szkła stanowią pełnowartościowy wyrób wykonany z najwyższej jakości materiałów, nie powinniśmy kupować ich w innych miejscach niż sklep optyczny. Równie ważne jest to, aby właściwie dbać o swoje soczewki. Gdy mamy zamiar korzystać z modeli wielokrotnego użytku (np. miesięcznych), to musimy je dezynfekować zawsze zaraz po zdjęciu, a następnie umieszczać w specjalnym pojemniku wypełnionym odpowiednim płynem.

Czy kolorowych soczewek kontaktowych trzeba się bać?

Kolorowe szkła kontaktowe stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. To coraz poważniejszy konkurent dla zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który w błyskawiczny sposób pozwala zmienić wygląd tęczówek bez konieczności przeprowadzania zabiegów chirurgicznych (np. naświetlania tęczówki laserem). Wiele osób nadal ma jednak wątpliwości co do tego, czy można je nosić. Czy jest się czego obawiać? Nie – o ile oczywiście będziemy używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Soczewki kolorowe są tak skonstruowane, aby w sposób nieinwazyjny można było odmienić barwę tęczówki danej osoby. Szkła kolorowe są produkowane ze sprawdzonych materiałów hydrożelowych oraz sporadycznie z silikonowo-hydrożelowych, dzięki czemu zapewniają odpowiedni dla oka komfort i właściwą tlenoprzepuszczalność. Nosi się je naprawdę przyjemnie i wygodnie. Soczewki są tworzone przez renomowanych producentów (https://www.alesoczewki.com/soczewki-kolorowe), a przy prawidłowym użytkowaniu są całkowicie bezpieczne dla noszącego.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.