W jaką ziemię najlepiej inwestować?

Ogólnie przyjęło się, że na inwestycji w ziemię w zasadzie nie można stracić. Warto jednak zastanowić się, jakie rodzaje gruntu pod względem inwestycyjnym są najbardziej opłacalne.

Ceny ziemi w Polsce rosną od czasu zakończenia II wojny światowej. Najwyższą ceną mogą pochwalić się oczywiście działki budowlane, które znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji. Nie jest to jedna dostateczny powód, aby właśnie w ten rodzaj gruntu inwestować.

Grunty rolne w Polsce dzielą się na klasy bonitacyjne I-VI. Do klasy I-III zaliczane są gleby najżyźniejsze. Są one ustawowo chronione. Aby możliwe było odrolnienie takiej gleby, potrzebna jest ministerialna zgoda. Gdy już ją uzyskamy, trzeba będzie zapłacić wysoki podatek, który niemalże zrówna się z ceną działek budowlanych na danym terenie. Dlatego też, Wealth Solutions przekonuje, że inwestycja w tego typu gleby jest zupełnie nieopłacalna pod względem finansowym. Nic nie można będzie zyskać na tym, że zdecydujemy się na nabycie takiej właśnie gleby. Zdecydowanie klasę I-III należy pozostawić pod uprawy rolne i nie zajmować się przerabianiem takiej ziemi na cele budowlane. Możemy jednak zainteresować się glebami zaliczanymi to klasy IV-VI. Są to gleby zdecydowanie słabsze i nie są objęte ochroną pod względem produkcji rolnej. Nabywając ziemię w takiej klasie, spokojnie możemy zdecydować się na jej odrolnienie lub uzyskanie stosownych warunków zabudowy. Dzięki temu, uda nam się uzyskać ziemię, na której będzie mógł stanąć dom. Odrolniając ziemię, można podnieść jej wartość nawet o 20%. Jest to już całkiem dobry zysk i sposób na zainwestowanie mądrze posiadanych pieniędzy. Nasze pieniądze będą mogły być dzięki temu odpowiednio pomnażane, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć.

Jeżeli tylko inwestycje w ziemie będą przemyślane i rozsądne, na pewno można będzie na tym całkiem dobrze zarobić. Można będzie cieszyć się z tego, że nasz kapitał jest stale pomnażany i może się właściwie rozwijać. A przecież właśnie o to chodzi. Inwestycja w odpowiednie rodzaje ziemi jest więc jak najbardziej opłacalna.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.