Jak rozpoznać dobrą kawę ? Poradnik zakupowy

Dla wielu z nas filiżanka ulubionej kawy o poranku jest impulsem do rozpoczęcia aktywnego dnia. Smak kawy dostarcza zarówno doskonałych wrażeń smakowych, jak i pobudza nas i skłania do działania. Jednak kawa kawie nierówna, nie wszystkie produkty zasługują na naszą uwagę. Jednak jak rozpoznać właściwą kawę i czym się kierować przy zakupie?

Rodzaj ziaren

Oczywiście, najlepszy smak kawy uzyskamy poprzez zakup pełnoziarnistego produktu, który zmielimy tuż przed zaparzeniem właściwej kawy. To właśnie rodzaje ziaren kawy mają największy wpływ na smak oraz zdolność do pobudzenia. Kawy różnią się przed sobą między sobą stopniem wypalenia, kwasowości, a także posiadanej goryczki. Co więcej, niezwykle istotny wpływ na nasze zmysły ma także aromat kawy. To właśnie jej zapach większości z nas kojarzy najmocniej.

Kieruj się instynktem

Dobór kawy powinien ściśle zależeć od naszych preferencji smakowych oraz naszego gustu. Jedną z cech charakteryzujących kawę jest jej kwasowość. Wielu z nas nie lubi kawy kwaśnej, jednak niektóre odmiany naturalnie niosą za sobą pewne nuty cytrusowe i w ich przypadku kwasowości jest jak najbardziej pożądana. W większości są to odmiany afrykańskie. Delikatna kwasowość jest jak najbardziej wskazana, jednak trunek, który posiada tą cechę zbyt mocno zarysowaną, z pewnością nie przypadnie nam do gustu.

dobra kawa

Kolejnym elementem który ma znakomity wpływ na jakość kawy jest jej goryczka. Ta jest ściśle związana z zawartością kofeiny i nie powinniśmy się jej obawiać. Palenie kawy w zbyt wysokiej temperaturze sprawia, że goryczka jest nie do zniesienia, ale kawa dobrej jakości posiada goryczkę, która zupełnie nie przeszkodzi nam w degustowaniu tego napoju. Bardzo duży wybór kaw najlepszych producentów posiada sieć sklepów Auchan - auchan.okazjum.pl

Następnym, chyba najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość kawy jest po prostu jej smak. Smak ściśle zależy od rodzaju ziaren, których użyjemy do parzenia naszej kawy, a także od sposobu wypalenia tych ziaren oraz wszelkich innych procesów towarzyszących produkcji doskonałej kawy.

Przeglądaj blogi o kawie

W sieci możesz się natknąć na masę artykułów oraz blogów dotykających tematyki kawy, jest też tam masa informacji i porad pomagających w doborze doskonałej kawy. Najlepiej takiej wysokiej jakości ziaren szukać w sprawdzonych sklepach, specjalizujących się w sprzedaży wysokojakościowej kawy. Co więcej, kawę wysokiej jakości także czasem możemy kupić w marketach. Te wielkopowierzchniowe sklepy coraz częściej zachęcają do zakupów wybrednych kawoszy oferując im najwyższej jakości produkty, jednocześnie w okazyjnej cenie. Takie właśnie okazje znajdziemy często w sklepach sieci Netto na netto.promoceny.pl Nigdy jednak nie podążaj ślepo za poradami innych, ponieważ to, czy kawa przypadnie ci do gustu zależy głównie od Twojego poczucia smaku oraz oczekiwań, jakie masz w stosunku do tego gorącego napoju.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.