Pożyczka bez konta bankowego?

Wiele osób, które myśli o zaciągnięciu zobowiązania finansowego jest przekonane, że konieczne jest do tego posiadanie konta bankowego, a bezpieczną pożyczkę można wziąć jedynie w banku. Okazuje się jednak, że o ile sam rachunek bankowy faktycznie jest przydatny (to tam zostaną przelane przyznane pieniądze), o tyle zaciąganie zobowiązania w samym banku nie jest konieczne. Jak to działa?

Szybka pożyczka online: co warto wiedzieć?

Coraz więcej ludzi przekonuje się, że pożyczka online to nie tylko wygodne, ale także szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Wzięcie takiej pożyczki nie wymaga od klienta wizyty w siedzibie instytucji – aplikację można złożyć przez Internet. Na ogół proces zaciągania zobowiązania jest bardzo prosty, oparty na pewnym schemacie (wybór pożyczki – formularz – oczekiwanie na decyzję), instytucje starają się także jak najszybciej odpowiedzieć na wniosek klienta. Jeśli decyzja jest pozytywna, na rachunek bankowy osoby wnioskującej zostaje przelana przyznana kwota.

Jak to wygląda w praktyce?

Znacznie łatwiej zilustrować proces zaciągania zobowiązania przez Internet na konkretnym przykładzie. Jedną z instytucji, która oferuje pożyczkę online jest fińska firma Eurolan – co ciekawe, w przeciwieństwie do innych firm tego rodzaju, ma znacznie bardziej rozbudowaną ofertę, a klient sam decyduje, czego w danym momencie potrzebuje. Podstawą opcją jest szybka pożyczka, ale Eurolan oferuje również pożyczkę ekspresową i – co najważniejsze – limit kredytowy, czyli usługę zbliżoną do tego, co mogą zaproponować swym klientom banki. Jeśli chodzi o to, jak wygląda proces zaciągania zobowiązania, to podstawą jest wybór odpowiedniej opcji, a następnie założenie konta (dotyczy to osób, które po raz pierwszy będą korzystać z usług firmy). To właśnie przy zakładaniu konta i wypełnianiu podstawowych informacji klient powinien wskazać, na który rachunek bankowy ma zostać przelana ewentualna pożyczka. Kolejnym krokiem jest weryfikacja – w tym celu klient musi wykonać przelew o symbolicznej wartości (złotówka) i potwierdzić informacje na temat zobowiązania, którym jest zainteresowany. Firma następnie rozpatruje wniosek i wydaje decyzję o ewentualnym przyznaniu pożyczki. Podobny schemat funkcjonuje w większości instytucji pozabankowych. O szczegółach procesu zaciągania zobowiązania w Eurolan można więcej przeczytać na stronie https://www.euroloan.pl/owu

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.