Jak dobrze wybrać hotel na spotkanie biznesowe?

Przed Tobą stoi właśnie zadanie zorganizowania spotkania biznesowego dla kluczowych kontrahentów? Warto zatem jak najszybciej zaplanować wybór hotelu. Z artykułu dowiesz się, na jakie elementy oferty powinieneś zwracać uwagę, aby wywrzeć na wszystkich gościach wyśmienite wrażenie. Nie pozwól sobie na to, aby stracić szansę na zawarcie wartościowych kontraktów tylko dlatego, że hotel nie spełni oczekiwań zaproszonych przedsiębiorców. 

Najważniejsza jest jakość obsługi

Kluczowym elementem decydującym o tym, że hotel biznesowy nadaje się do organizacji firmowej konferencji czy serii spotkań, jest wysoka jakość obsługi ze strony pracowników. Zanim więc dokonasz ostatecznego wyboru, koniecznie udaj się wcześniej na miejsce, aby dokonać szczegółowej obserwacji. Porozmawiaj z załogą na recepcji, a także przyjrzyj się obsłudze kelnerskiej. Nieprofesjonalne i mało życzliwe podejście do klienta zapewne przełoży się na irytacje zebranych biznesmenów, którzy całą złość wyładują na Tobie. Twój dotychczasowy wizerunek zostanie nadszarpnięty i bardzo trudno będzie go odbudować. 

Rekomendujemy: Hotel Conrad - sale konferencyjne i przyjemne apartamenty w Krakowie >> 

Przez żołądek… do kontraktu 

Niemal tak samo ważnym elementem w trakcie pobytu w hotelu biznesowym jest odpowiedni poziom serwowanych dań. Powinny one być oczywiście świeże oraz odpowiednio zróżnicowane, tak aby każdy przedsiębiorca miał możliwość dostosowania posiłku do własnych preferencji. Absolutnie niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy hotelowa kuchnia ogranicza menu jedynie do dań mięsnych. Obecnie wielu przedstawicieli świata biznesu praktykuje dietę wegetariańską, podążając za światowymi trendami. 

Koniecznie zatem udaj się zawczasu do szefa kuchni interesującego Cię hotelu i zapytaj o szczegółowy jadłospis. Nie pozwól sobie na to, aby Twoi potencjalni partnerzy biznesowi wspominali zorganizowany przez Ciebie pobyt negatywnie z powodu niesmacznych i nieodpowiadających im upodobaniom smakowym posiłków. 

konferencje biznesowe

Zwróć uwagę na lokalizację

Nie zapomnij także o tym, że zaproszeni goście – o ile nie zapewnisz im środka transportu – będą musieli do hotelu dotrzeć na własną rękę. Najlepiej więc jeśli miejscem lokalizacji będzie centrum dużego miasta. Wydawać by się mogło, że ma to zarazem swój minus – niezbyt ciekawe widoki za oknem. Jak się jednak okazuje, najbardziej prestiżowe hotele biznesowe dużą uwagę przywiązują do aranżacji przestrzeni wokół budynku. Świeża zieleń, kwiaty czy malownicze zbiorniki wodne to elementy, które na pewno zostaną docenione przez Twoich zacnych współtowarzyszy. 

Nowoczesne wyposażenie sali

Spoko planujesz spotkania biznesowe i konferencje, koniecznie upewnij się czy sale będą w pełni wyposażone we właściwy sprzęt oraz meble. Zwróć uwagę na obecność rzutników, stołu konferencyjnego, wygodnych foteli, a także laptopów. Standardem w dobrych hotelach biznesowych jest już dziś dostęp do bezpłatnego wi-fi. Ważną kwestię stanowi również to, aby w budynku były wydzielone specjalne, przytulne kąciki przeznaczone do rozmów biznesowych face-to-face. W trakcie takich spotkań najczęściej dochodzi bowiem do zawierania biznesowych transakcji. 

Dodatkowe udogodnienia

Każdy przedsiębiorca przebywający na spotkaniu biznesowym czy służbowej delegacji jest narażony na spory stres, napięcie i zmęczenie. Nic nie może mu zatem przeszkodzić w skupieniu się na tym co najważniejsze – poszukiwaniu cennych rozwiązań dla swojego przedsiębiorstwa. Nie ma więc czasu zajmować się takimi obowiązkami jak pranie, prasowanie czy zmywanie naczyń. Hotel powinien więc koniecznie przejmować wszelkie tego typu zadania. 

Równie ważna jest także możliwość zrelaksowania się po zakończeniu trudnych rozmów z kontrahentami oraz potencjalnymi klientami. Hotele biznesowe wychodzą więc takim oczekiwaniom naprzeciw, proponując ofertę zajęć relaksacyjnych. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby Twoi goście padli z wrażenia, wybierz hotel z dostępem do SPA, sali fitness, centrum odnowy biologicznej, sauny czy jacuzzi. 

Miej więc na uwadze, że Twój wizerunek jako godnego współpracy przedsiębiorcy jest zależny od tego, jaki hotel biznesowy wybierzesz jako miejsce pobytu dla zaproszonych przedstawicieli firm. Jeżeli dopilnujesz wszystkich kwestii przedstawionych w artykule, na pewno każdy ten czas będzie wspominać jak najlepiej. W efekcie wzrośnie gotowość kontrahentów do partnerskiej kooperacji z Twoim przedsiębiorstwem.

Odwiedź stronę...

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.