Co tak właściwie oznacza termin lead generation?

Lead generation to nic innego jak pozyskiwanie tak zwanych leadów, czyli w uproszczeniu jest to generowanie zainteresowania oraz zapytań o oferty czy produkty, poprzez konkretne działania danej firmy. Firmom zależy na pozyskiwaniu jakościowych leadów.

Za takie działania pozyskiwania leadów uznaje się między innymi działania w sieci, rozmowy telefoniczne, eventy oraz listy zakupowe, a także wszelkie polecenia oraz ogłoszenia. Ogółem pozyskiwanie klientów czyli lead generation jest łatwym przedsięwzięciem, jedynie pozyskiwanie jakościowych danych do odpowiednich ludzi i firm jest nieco trudniejszym zadaniem. Są trzy sposoby na pozyskiwanie leadów.

Pierwszym z nich jest pozyskiwanie klientów za pomocą różnych poleceń i znajomości. Zalet takiego działania jest bardzo dużo i są oczywiste, ale tutaj pojawia się problem - otóż jest ich zawsze za mało, a na początku nie ma ich praktycznie wcale. Kolejną metodą jest tzw. inbound marketing, czyli ebooki, content czy AdWords. Plusem tego działania jest to, że potencjalni klienci przychodzą do nas, a nie na odwrót. Minusem natomiast jest to, że większość tych potencjalnych klientów nie należy do zakładanej grupy odbiorców i nie jest decyzyjna. Czyli nie do końca jest to skuteczna metoda. I ostatnim sposobem o którym warto wspomnieć to tzw. outbound marketing, czyli wysyłanie maili. Największą zaletą tego modelu promocji jest pozyskiwanie odbiorców zbieżnych z założonymi grupami. Wadą natomiast jest to, że adresaci często nie są jeszcze zaznajomieni z marką i nawiązanie relacji jest utrudnione.Jak wiadomo  nie zawsze da się trafić  we właściwy moment. Oczywiście wszystkie te trzy sposoby działają jak najbardziej i ze wszystkich trzech wiele firm korzysta i zdobywa  zamierzone sobie cele . Bo najważniejsze w tym wszystkim jest, aby jak najlepiej dobierać odpowiednie środki do założonych celów. Takie podejście do sprawy gwarantuje sukces i powodzenie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat lead generation więcej informacji znajdziesz na adnext.pl.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.