Jak szybko oszacować wysokość ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie OC auta jest obowiązkową polisą dla wszystkich posiadaczy pojazdów. Zakres ubezpieczenia jest taki sam we wszystkich Towarzystwach Ubezpieczeniowych, jednak ostateczna cena OC może znacznie się od siebie różnić.

Ubezpieczenie OC auta, czyli odpowiedzialność cywilna, jest jedynym wymaganym ubezpieczeniem komunikacyjnym w Polsce. Pozwala na rekompensatę skutków zdarzenia, spowodowanego przez kierowcę pojazdu wobec innych uczestników stłuczki, wypadku i innych niepożądanych wydarzeń.

Ubezpieczenie auta OC

W wyborze najlepszego ubezpieczenia OC, warto kierować się ceną polisy. Wysokość ubezpieczenia można oszacować w ciągu kilku chwil. Z pomocą przychodzi kalkulator OC AC lub porównywarka ubezpieczeń OC. Dzięki takim rozwiązaniom można w prosty i szybki sposób ustalić wysokość ubezpieczenia online.

Aby móc obliczyć wysokość ubezpieczenia, konieczne jest podanie kilku informacji. Po pierwsze, należy znać dane pojazdu, który chce się ubezpieczyć. Wśród nich trzeba podać m.in. markę, model, rok produkcji, typ nadwozie, rodzaj tankowanego paliwa, a także skrzynię biegów. Warto znać pochodzenie auta (czy został kupiony w kraju lub poza granicami), a także zabezpieczenia antywłamaniowe (alarm, blokada skrzyni biegów, immobilzer i inne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe). Ubezpieczyciele żądają także przybliżonej liczby przejechanych kilometrów (dotychczasowego przebiegu) oraz potencjalnej liczby kilometrów przemierzanych w ciągu roku.

Czynniki mające wpływ na wartość ubezpieczenia OC

Należy pamiętać, że zgodnie z ustawą, sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC wynoszą 1 milion euro na szkody majątkowe i 5 milionów euro na szkody osobowe w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Ogromną różnicą jest cena polis, które w przypadku tego samego auta mogą znacznie się różnić w danych ubezpieczalniach. Mają na nie wpływ m.in. wiek kierowcy, miejscowość, którym auto będzie użytkowane, miejsce postojowe, w którym auto będzie stało nocą, rok uzyskania prawa jazdy i liczba dotychczasowych lat ubezpieczenia OC.

Jak podkreślają eksperci, ostateczna wysokość ubezpieczenia samochodu jest zależna również od liczby szkód z ubezpieczenia w ostatnich latach. Na uwadze warto mieć fakt, że ceny rynkowe polis ubezpieczenia OC stale się zmieniają, dlatego warto obliczać wysokość składki przed każdym przedłużeniem umowy, by zapobiec niepotrzebnemu przepłacaniu.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.