Okulary do komputera – jak wybrać najodpowiedniejsze?

Praktycznie każdy z nas spędza przed komputerem kilka godzin dziennie. Nie musi to być związane z pracą. Wiele osób ogląda seriale, korzysta z różnych portali społecznościowych lub czyta artykuły, korzystając z Internetu. Jeśli natomiast pracujemy z użyciem monitora, musimy zadbać o swoje oczy. Obecnie monitory komputerów są wyposażone w filtry, jednak nie oznacza to, że nie obciążają wzroku. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę tego zmysłu, który powinien nam służyć przez długie  lata. Jeśli zatem chcemy zadbać o swoje oczy, powinniśmy zainwestować w porządne okulary do komputera. 

Jak komputer wpływa na nasz wzrok?

Monitory komputera mają negatywny wpływ na nasze oczy. Kilka godzin spędzonych przed monitorem może spowodować suchość oczu, zaburzenia widzenia barw oraz bóle głowy. Czasami mogą pojawić się nawet skaczące plamki przed oczami. W skrajnych przypadkach, jeśli naprawdę długo pracowaliśmy przed komputerem, istnieje prawdopodobieństwo, że zaczniemy widzieć podwójnie. Z takimi objawami zmęczenia wzroku mogą borykać się pracownicy biur, korporacji oraz agencji. 

okulary AVM

Okulary do komputera – na co zwrócić uwagę?

Wybierając szkła do pracy przy komputerze, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy są wyposażone w specjalną powłokę antyrefleksyjną. Likwiduje ona refleksy świetlne, które odbijają się od ekranu komputera. Obecnie szkła z antyrefleksem są właściwie standardem w każdym salonie optycznym. Coraz częściej stosowana jest powłoka Blue Resistant, która ochrania oczy przed szkodliwym światłem niebieskofioletowym. To właśnie te niebieskie refleksy negatywnie wpływają na kondycję naszych oczu. Warto podkreślić, że nie tylko okulary korekcyjne mogą być wyposażone w takie powłoki. Jeśli nie mamy stwierdzonej żadnej wady wzroku, to także możemy nabyć okulary, które będą przeznaczone tylko do pracy przed komputerem. W takiej sytuacji kupujemy okulary beż żadnych dioptrii potocznie zwane zerówkami. Nasze oczy podziękują nam za to, że o nie zadbaliśmy i na pewno będą nam służyły jeszcze przez długie lata. 

Kluczową kwestią jest także dobór odpowiednich oprawek. To już jest kwestia indywidualna. Oprawki powinny pasować do kształtu twarzy. Tak jak w kwestiach odzieżowych, także w kwestii okularów pojawiają się pewne trendy. Musimy pamiętać, że nie zawsze to co jest modne będzie dobrze wyglądało na naszym nosie.

Gdzie kupić okulary do komputera?

Jeśli zatem spędzamy sporo czasu przed monitorem, warto zainwestować w dobór odpowiednich szkieł. Gdzie zatem kupić okulary do pracy przed monitorem? Dobrym wyborem jest skorzystanie z usług hurtowni optycznej AVM, która już od wielu lat specjalizuje się w dobieraniu okularów. Jeśli zatem zdecydowaliśmy się zadbać o własny wzrok, to czas najwyższy nabyć egzemplarz, który jest wyposażony właśnie w powłokę z antyrefleksem. Firma AVM oferuje zerówki LED-Protect, która zabezpiecza przed działaniem niebezpiecznego, niebieskiego światła. Dzięki nim poprawi się nasz kontrast widzenia i nie będzie nam dokuczał tak zwany syndrom suchego oka. 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.