Jak oszczędzać?

Czy oszczędzania można się nauczyć? Czy każdy ma zdolność do odkładania pieniędzy oraz szczęście w inwestycjach? Można liczyć na szczęście i ryzykować, ale tak samo jak wiele można zyskać, tak samo dużo można stracić. W oszczędzaniu liczy się tak naprawdę wiedza i dobre wsparcie ze strony tych, którzy pomagają tym, którzy chcą zabezpieczyć na przyszłość nie tylko siebie, ale też swoją rodziną. Lokata, fundusz czy może świnka skarbonka – jak oszczędzać z głową?

Oszczędzamy z kontem oszczędnościowym

Banki bardzo często proponują swoim klientom konta oszczędnościowe, które zazwyczaj są powiązane z kontem właściciela. Wpłacając na nie odpowiednie kwoty pieniędzy w zależności od oprocentowania suma powiększa się. W ten sposób każdego miesiąca zarabiamy jedynie poprzez przelewanie części naszej pensji na konto oszczędnościowe. To, ile na tym zarobimy, zależy jednak nie tylko od nas, ale też od warunków współpracy z bankiem, a tak naprawdę od oprocentowania konta oszczędnościowego.

Lokata – czy to się opłaca?

Niektórzy porównują ją do konta oszczędnościowego, jednak różnica między nimi polega przede wszystkim na tym, że koncie oszczędnościowym naszymi pieniędzmi możemy dowolnie zarządzać i z nich korzystać, przy lokacie jest zupełnie inaczej. Może się okazać, że przy zerwaniu lokaty utracimy wszystkie zebrane odsetki, to jednak zależy od warunków umowy.

W lokatach chodzi przede wszystkim o „zamrożenie” pieniędzy na pewien czas, czyli wpłacamy na nie pieniądze, a one dzięki oprocentowaniu są pomnażane. Termin ustalamy sami, zatem warto poważnie się zastanowić, na ile chcemy „zamrozić” nasze pieniądze i ile chcemy zarobić.

A może fundusz?

Za jedno z najlepszych rozwiązań, szczególnie jeżeli zależy nam na oszczędzaniu na przyszłość, uważane są fundusze inwestycyjne. Przykładem są m.in. oferta viennalife.pl, wśród której znajdziemy ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składką regularną. Oznacza to, że poprzez regularną wpłatę odpowiedniej sumy pieniędzy i inwestycje w instrumenty finansowe, możemy zbudować sobie budżet, który zabezpieczy nas oraz naszą rodzinę na przyszłość.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.