Wraz z coraz dłuższym stażem treningowym może się pojawiać poczucie, że ćwiczenia nie dają takich efektu, na jakie się liczy. W treningi może także wkraść się nuda, która skutecznie zniechęca do dalszej pracy. Aby dodać nieco urozmaicenia do aktywności fizycznej lub po prostu wpłynąć na jej efektywność, warto zastosować obciążniki na kostki. Te niepozorne narzędzia treningowe mogą okazać się wyjątkowo użyteczne. Co warto o nich wiedzieć?
Przede wszystkim warto mieć świadomość, że obciążniki występują nie tylko w wersji na kostki. W sklepach znaleźć można specjalne obciążniki na ręce, nogi, nadgarstki czy nawet kamizelki treningowe, które są najczęściej wykorzystywane przez biegaczy. Obciążniki na kostki doskonale wpasują się w różnorodne ćwiczenia siłowe, aerobowe czy kulturystyczne. Nie unikają ich także osoby uprawiające różne sporty walki. Co tak naprawdę daje korzystanie z tego rodzaju akcesoriów?
Obciążniki na kostki – zalety
Stosowanie obciążników to doskonały sposób na uzyskanie lepszych efektów treningowych. Jednak dobrze jest pamiętać, że należy je stosować rozważnie. Początkujący entuzjaści sportu powinni z nich zrezygnować, bowiem źle dobrane i zbyt ciężkie mogą jedynie przyczynić się do kontuzji. Po takie produkty powinny sięgać osoby zaawansowane, które potrzebują dodatkowego utrudnienia w treningach. Jakie korzyści wynikają z zakładania obciążników do ćwiczeń?
1)Pomagają szybciej spalić tkankę tłuszczową.
2)Zwiększa się wytrzymałość organizmu.
3)Ciało staje się silniejsze i bardziej sprawne.
4)Wzmacnia się układ kostny.
5)Modelowane są mięśnie.
6)Wysmukla się sylwetka.
7)Poszerza się wachlarz ćwiczeń.
Jakie obciążniki wybrać?
Kiedy już człowiek zda sobie sprawę z korzyści wynikających z używania obciążników, warto zakupić takie akcesoria na własność. Doskonale sprawdzą się podczas ćwiczeń domowych lub można je zabierać na zajęcia do klubu fitness, aby nie sięgać po produkty używane. Jednak wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju sprzętu. O czym pamiętać, kupując obciążniki na kostki?
1)Obciążniki powinny być wykonane z wytrzymałego materiału. Obecnie do najpopularniejszych zaliczyć można modele neoprenowe.
2)Dobre, mocne zapięcie to podstawa w przypadku obciążników na kostki. Dzięki temu elementowi obciążniki nie zmieniają swojej pozycji podczas ćwiczeń.
3)Obciążniki na kostki muszą pasować rozmiarowo do konkretnej osoby, dać się łatwo zapiąć i zapewnić komfort podczas treningu. Niewygodne, zbyt szerokie obciążniki mogą jedynie zniechęcić do dalszych ćwiczeń.
4)Warto wybierać takie produkty, które, po wyciągnięciu obciążenia, można prać w pralce. Pozwoli to na utrzymanie wysokiego poziomu czystości sprzętu.
5)Najlepiej sięgać po produkty sprawdzonych marek, np. Reebok, Kettler, Spokey, aby mieć pewność co do użytych materiałów i solidności sprzętu.
6)Nie należy używać obciążników na kostki np. w przypadku bardzo długiego marszu czy biegu. Nie poleca się także wykonywania skoków z tego rodzaju sprzętem – takie ćwiczenia są zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych sportowców.
Materiał zewnętrzny
Polecamy
Najnowsze
Sztuczna trawa na boisko – nowoczesne rozwiązanie dla sportu
W ostatnich latach sztuczna trawa stała się jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych na boiskach sportowych. Choć jeszcze niedawno... [...]
Komentarze (0)