Wynajem samochodu – jak znaleźć najlepszą wypożyczalnię?

Wynajmowanie samochodów cieszy się sporą popularnością, choć trudno się temu dziwić. W wielu sytuacjach skorzystanie z takich usług jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i wygodnym. Na rynku spotkamy się oczywiście z bardzo szerokim wyborem ofert z tym związanych. Z jednej strony znacznie ułatwia nam to poszukiwania, ale z drugiej sprawia, że musimy poświęcić na to nieco czasu i mieć pewność, że decydujemy się na coś odpowiedniego. Warto zatem dowiedzieć się, na jakie kwestie należy zwracać szczególną uwagę, aby wynajęcie samochodu było czymś korzystnym.

Kto może wynająć samochód?

Generalnie wypożyczalnie nie stawiają zbyt wielkich wymagań swoim klientom chcącym wypożyczyć samochód. Najbardziej oczywiste warunki to pełnoletność oraz posiadanie prawa jazdy. W niektórych wypożyczalniach z oferty mogą korzystać jedynie klienci po ukończeniu 21 roku życia. Warunkiem może być też posiadanie uprawnień od przynajmniej dwóch lat.

Redakcja portalu poleca: wynajem samochodów osobowych >> 

Szukaj najlepszej oferty

Wbrew pozorom, cena nie jest jedynym kryterium na jakie należy zwracać uwagę przy wypożyczaniu samochodu. Jest to rzecz jasna coś bardzo ważnego, ale kierując się wyłącznie tym można podjąć bardzo błędną decyzję. Trzeba dodatkowo zdawać sobie sprawę z istnienia różnych kosztów ukrytych które sprawiają, że ostateczna cena do zapłaty będzie znacznie wyższa niż ta, która podawana była w reklamach. Właśnie dlatego kluczową kwestią jest bardzo dokładne zapoznanie się z regulaminem wypożyczalni oraz podpisywaną przez siebie umową, aby wiedzieć, czego konkretnie można oczekiwać. W niektórych przypadkach na klientów nakładane są różne dodatkowe opłaty, o których nie ma mowy w reklamach – oczywiście, są one uwzględnione właśnie w umowie lub regulaminie.

wynajem aut

Wielka konkurencja na tym rynku powoduje, że wypożyczalnie decydują się na różne chwyty aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Najróżniejsze promocje i rabaty niewątpliwie zwiększają atrakcyjność danej oferty, ale i tak trzeba tu uważać na dodatkowe opłaty. Mogą one być naliczane za różne rzeczy, o których zwykle nie myśli się w pierwszym momencie. Ubezpieczenie samochodu, przekroczenie limitu kilometrów czy odstawienie pojazdu w innej siedzibie firmy niż ta, z której się go odebrało – wszystkie takie koszty powinny być uwzględnione w regulaminie wypożyczalni.

Przed ostatecznym wynajęciem samochodu następuje podpisanie umowy. Trzeba poświęcić nieco czasu na naprawdę dokładne zapoznanie się z jej treścią, aby mieć pewność, że nie omija się żadnych istotnych szczegółów. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej jest po prostu zapytać.

Jak odebrać i oddać wypożyczany samochód?

Przed odebraniem pojazdu należy bardzo dokładnie mu się przyjrzeć i upewnić się, że nie ma w nim żadnych widocznych usterek technicznych. W przypadku zauważenia nawet niewielkiej rysy na karoserii należy zgłosić to pracownikowi wypożyczalni. Jest to bardzo ważne, bowiem w przypadku zlekceważenia takiej sprawy klient może po oddaniu samochodu zostać oskarżony o spowodowanie usterki i obciążony kosztami jej naprawy. Warto także upewnić się, czy samochód jest zatankowany do pełna.

Jeśli pragniesz uzupełnić wiedzę dotyczącą wynajmu samochodów odwiedź stronę: sitelux.pl

Użytkownik musi mieć pewność, że odda do wypożyczalni samochód w dokładnie takim stanie, w jakim go wypożyczył. Dotyczy to również szczegółów takich, jak poziom paliwa w baku. Nie można też pozwolić sobie na jakiekolwiek opóźnienia, bowiem za przekroczenie terminu zwrotu samochodu wypożyczalnia może naliczyć sporą karę.

Wybór na rynku jest duży, zatem nie warto podejmować tu decyzji w pośpiechu. Lepiej poświęcić nieco czasu na dokładne zapoznanie się z warunkami oferowanymi przez daną wypożyczalnię i porównanie ze sobą cen.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.