Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi i polski hydraulik we Francji, czyli jak znaleźć pracę za granicą?

praca za granicąWyjazd do pracy za granicę w dalszym ciągu wielu naszym rodakom wydaje się przekroczeniem bram Eldorado i przysłowiowym ‘złapaniem Pana Boga za nogi’. Kiedyś jeździło się ‘na saksy’, potem ‘na zmywak’, a jak sytuacja wygląda obecnie? Jak znaleźć pracę za granicą? Na co zwracać uwagę, żeby nie dać się oszukać i wreszcie – kto może znaleźć pracę za granicą? Jakie kompetencje i umiejętności są obecnie w cenie?

Analizując dane statystyczne jeszcze do niedawna można było z pewnością stwierdzić, że poziom bezrobocia w wielu krajach Unii Europejskiej, a także np. w USA, Kanadzie czy Australii jest zdecydowanie niższy niż w Polsce. Dziś, w związku z falą kryzysów, zagrożeń wywołanych zamachami terrorystycznymi, falami migracji i uchodźców nie jest to już tak oczywiste, ale mimo to chętnych do podjęcia pracy poza granicami kraju nie brakuje.

Jak znaleźć pracę za granicą?

jak znaleźć pracę za granicąSpore pole manewru i bufor bezpieczeństwa daje szukanie pracy za granicą jeszcze w Polsce. Warto śledzić na bieżąco zagraniczne portale ogłoszeniowe z ofertami pracy, jednak trzeba uważnie filtrować informacje i nie dać się oszukać. Nie dajmy się nabrać na zapewnienia o świetlanej i bajkowej przyszłości firmie, która w danych kontaktowych podaje jedynie numer telefonu lub adres e-mail zarejestrowany w publicznie dostępnej domenie (np. pracawanglii@wp.pl).

Jeżeli chcemy skorzystać z usług agencji pośredniczącej, to równie ważnym szczegółem, na który warto zwracać uwagę, jest upewnienie się, czy agencja ta posiada certyfikat o wpisaniu do rejestru agencji zatrudnienia jako agencja pośrednictwa pracy. Można to sprawdzić w Rejestrze Podmiotów Prowadzących Agencje Zatrudnienia. Co prawda, certyfikat taki nie daje nam gwarancji, że konkretna agencja działa zgodnie z literą prawa, lecz jedynie poświadcza, że funkcjonuje jako zarejestrowana firma.

Jakie zawody i umiejętności są w cenie za granicą?

praca budowlańca za granicąSzczególnym popytem cieszą się branże techniczne oraz pracownicy z branży budowlanej i fizyczni. Coraz więcej osób myśląc o wyjeździe za granicę inwestuje we własny rozwój i kończy kursy, dające spore szanse na łatwiejsze podjęcie pracy. Sporą popularnością, która przekłada się na interesujące zarobki cieszą się kursy operatora dźwigów, kursy na spawacza, na wózki widłowe czy np. pilarki łańcuchowe. Więcej propozycji opłacalnych kursów znajdziesz na: http://szkoleniacentrum.com.pl/artykuly-all.html.

trener personalnyW duchu mody na bycie fit i eko do ścisłej czołówki wysuwają się zawody takie jak: instruktor fitness, instruktor aqua fitness czy też wypromowany zarówno przez hollywoodzkie jak i rodzime gwiazdy, gwiazdki i wszelkiej maści celebrytów zawód trenera personalnego.

Jeżeli zatem ruch i sport nie jest Ci obcy, a dodatkowo spełniasz się w roli jednostki dominującej z aspiracjami do lżejszej wersji poganiacza niewolników, to zdecydowanie powinieneś rozważyć pracę w jednej z tych ról. Więcej o niestandardowych kursach instruktorskich przeczytasz na stronie: http://szkolenia-gw.pl/oferta.

motywacja personeluJeżeli natomiast nie należysz do tzw. ścisłych umysłów ani też nie reprezentujesz sobą tężyzny fizycznej i potęgi sportu, natomiast zdecydowanie kipisz walorami inteligencji, umysłu i krasomówstwa, a przy tym masz dar przekonywania i zarażania pasją innych, to warto zastanowić się nad przekuciem tych niematerialnych zalet w coś zdecydowanie bardziej namacalnego i mile szeleszczącego w kieszeni.

Interesującą opcją na połączenie pasji z pracą jest modny ostatnio szeroko rozumiany ‘coaching’ bądź ‘consulting’, czyli polsko-swojskie doradztwo i motywowanie. W rzeczywistości ciągłego ścigania się , porównywania i osiągania nieosiągalnych wyników motywacyjny kop stał się produktem bardzo w cenie.

Znajomość języków i doświadczenie zawsze w cenie

Sposobów na podjęcie pracy za granicą jest wiele, cel pozostaje jeden – zarobić. Liczby są nieubłagane, a te wskazują jasno – po przekalkulowaniu wyższych kosztów życia w innych krajach zdecydowana większość pracowników-emigrantów przekonuje się, że praca za granicą pozwala na zapewnienie wyższego standardu życia. Jeżeli dodać do tego znajomość języka obcego, odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, to szanse na znalezienie dobrze płatnej posady znacznie wzrastają. Jedno jest pewne – chcąc zarobić poza granicami kraju, musimy wykazać się stosowną determinacją, niezłomnym uporem i przebojowością taką jak bohaterowie-symbole wspomniani w tytule artykułu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.