Aranżacja wnętrz - jak stworzyć nowoczesny salon?

Zastanawiasz się, jak urządzić swój salon? Jeśli brakuje Ci pomysłów, przedstawiamy kilka inspiracji, dzięki którym Twój salon nabierze niebanalnego charakteru. Nie tylko pięknie zaprezentuje się przed gośćmi, ale także będzie funkcjonalnym pomieszczeniem. Oto kilka trików, jak nowocześnie zaaranżować swoje wnętrze.

Aranżacja salonu

Nowoczesne pomieszczenia cechują się otwartą przestrzenią, subtelnymi kolorami, minimalizmem w doborze dekoracji oraz funkcjonalnym wyposażeniem. Liczy się prostolinijność i pragmatyzm. Dzięki zachowanym proporcjom, nasz salon będzie oazą spokoju i harmonii.

Światło – lampy sufitowe czy lampy wiszące?

Najważniejszą kwestią jest oświetlenie. Do nowoczesnego salonu warto wybrać lampy wiszące, ponieważ sprawdzą się one w salonach typu glamour oraz w loftowych pomieszczeniach. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją lamp, stylizowanych na oświetlenie przemysłowe. Do nowoczesnego salonu warto wybrać lampy w niebanalnej formie, z nietuzinkowych materiałów i w ciekawym kolorze.

Ciepło - inteligentne ogrzewanie i piecyki na pellet

W każdym salonie największą atrakcją (oprócz oczywiście telewizora) jest piecyk. Do salonu, który ma być oazą spokoju możemy zamontować cichy piecyk na pellet, który jest innowacyjnym rozwiązaniem (dowiedz się więcej na: http://www.caminettimontegrappa.pl/ciche-piecyki-na-pellet.html). Sprawdzi się on w nowoczesnym pomieszczeniu, ponieważ jest ultra cichym urządzeniem grzewczym. Wbudowany jest w niego system automatycznej kontroli komfortu oraz kontroli procesu spalania KCC, optymalizujący spalenie i pozwalający zaoszczędzić paliwo. Oprócz designerskiego wyglądu, działa oszczędnie i ekologicznie.

Dekoracje do salonu

Nowoczesne wnętrze powinno posiadać jeden mocny akcent, który będzie jego wizytówką, np. jakiś mebel (np. sofę) czy element dekoracyjny typu obraz czy ekstrawagancka lampa. Im mniej ozdób, tym lepiej, ponieważ łatwiej wtedy wydobyć surowy i minimalistyczny charakter pomieszczenia urządzonego w stylu loftowym.

Projekt i wystrój salonu

Myśląc o meblach do salonu, powinniśmy wybrać te, o jasnym kolorze i prostych kształtach, z zachowaną geometrią. Możemy też optycznie powiększyć wnętrze, stosując odpowiednie oświetlenie. Ciekawym elementem wystroju, spełniającym funkcję nie tylko estetyczną, ale też powiększające optycznie pomieszczenie, jest lustro.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.