Hale namiotowe. Kiedy lepszy wynajem, a kiedy budowa?

Decyzja ws. budowy lub wynajmu hali namiotowej może być kluczowa i nieść wiele konsekwencji w rozwoju biznesu. W większości przypadków wybór ten jest uzależniony od modelu biznesowego przedsiębiorstwa i planów biznesowych inwestora na przyszłość. W tym artykule zastanowimy się nad zaletami i wadami wynajmu oraz budowy hali namiotowej.

Na początku przyjrzymy się budowie hali namiotowej. Zakup hali to z pewnością większy koszt jednorazowy, ale jeśli planujesz z hali korzystać długoterminowo i regularnie, to w dłuższej może to być bardziej opłacalny wydatek. Warto pamiętać, że hala namiotowa sama w sobie jest już źródłem oszczędności. W przeciwieństwie do hal murowanych, nie trzeba np. wylewać fundamentów. Stopy betonowe pod stopami namiotu wystarczy w zupełności by zbudować i postawić halę namiotową. Czasami nie trzeba robić nawet nic w tym względzie, gdyż zwykła betonowa posadzka może wystarczyć do bezpiecznego korzystania z hali namiotowej.

Koszt budowy hali namiotowej jest uzależniony jest od wielu czynników. Chodzi przede wszystkim o wielkość hali, jej konstrukcji czy o wspomniane już wcześniej podłoże. Trudno jest oszacować koszt hali namiotowej i najlepiej zapytać o to profesjonalną firmę zajmującą się budową i wynajmem hali, np. www.halenamiotowe.com.pl

Drugim aspektem posiadania własnej hali jest możliwość jej pełnej personalizacji. Trudno o to, gdy wynajmujemy hale i mają one określony wygląd. Oczywiście, można go zmieniać na potrzeby wydarzenia, jednak nigdy nie będzie to stuprocentowe dopasowanie.

Do minusów zbudowania hali namiotowej na pewno trzeba zaliczyć ograniczenia związane ze zmianą jej rozmiarów. Można oczywiście dokonać pewnych zmian, lecz nie będą to diametralne zmiany. O ile w przypadku personalizacji jej wyglądu zewnętrznego istnieje pełna dowolność, o tyle raz zbudowaną halę nie zwiększymy czy zmniejszymy dwukrotnie. A na pewno nie przy małym nakładzie pracy.

Wynajem hali namiotowej to alternatywa dla jej budowy i kupna. Największą zaletą jest z całą pewnością jednorazowy koszt - dużo mniejszy niż koszt budowy takiej konstrukcji. W dłuższym terminie sytuacja się zmienia, ale jeśli planujesz np. tylko jeden lub kilka eventów, albo nie wiesz jak długo będzie Ci potrzebna zadaszona przestrzeń, to wynajem z pewnością będzie tańszym i bezpieczniejszym wyborem.

Kolejną zaletą wynajmu hali namiotowej jest z pewnością dużo większa swoboda przy doborze rozmiaru hali. W zależnie od potrzeby (np. sezonu, rodzaju wydarzenia), możesz wynająć halę namiotową o różnej wysokości, szerokości, długości.

Podsumowując: jeśli wiesz, że hala będzie potrzebna Ci na dłużej, to budowa jej i korzystanie przez dłuższy czas z pewnością będzie lepszym pomysłem. Zapłacisz zdecydowanie mniej i będziesz mieć swoją własną halę, z którą będziesz mógł zrobić co tylko zechcesz.

Jeśli jednak event który planujesz odbywa się cyklicznie i nie chcesz poświęcać czasu na składanie i rozkładanie swojej hali samodzielnie, wówczas wynajem będzie lepszym rozwiązaniem.

Jeśli wciąż wahasz się czy lepiej wynająć czy kupić halę, najlepiej skontaktuj się z firmą, która zajmuje się halami namiotowymi od lat. Z całą pewnością wspólnie wypracujecie najlepszą strategię dla Twojej firmy. 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.