Lakier samochodu z czasem zaczyna tracić swój blask. Pojazd koroduje od różnych zarysowań i otarć. Karoseria jest wciąż wrażliwa i podatna na różne czynniki atmosferyczne. Przywrócenie lakieru do pierwotnego stanu dla wielu osób może być trudne. Jednak dzięki odpowiedniej polerce samochodowej i stosowaniu się do zaleceń, właściciel będzie mógł cieszyć się zadowalającym stanem lakieru. Istnieją dwa rodzaje. Który z nich jest najlepszy? Która najlepiej sprawdzi się w przypadku naszych potrzeb?
Metody polerowania
- Ręczna - Choć jest czasochłonna, ta metoda nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nawet dla osoby, która nie ma doświadczenia w usuwaniu tego typu uszkodzeń, jest łatwa do wykonania. Usuwa jedynie powierzchowne i drobne zatarcia.
- Mechamique - Ta metoda jest skuteczniejsza i bardziej precyzyjna w usuwaniu uszkodzeń. Choć obsługa polerki samochodowej może być trudna, początkujący kierowcy mogą postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia.
Polerki samochodowe znajdziesz na stronie sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56.
Polerki samochodowe - rodzaje
- Polerka rotacyjna - Ten sprzęt wymaga doświadczenia. Obraca się wokół swojej osi, usuwając wszystkie uszkodzenia lakieru i tworząc pożądaną głębię. Ten typ polerki powinien być używany tylko przez doświadczone osoby, ponieważ niewłaściwe użycie może spowodować uszkodzenie lakieru. Ten typ jest szybki i bardzo skuteczny. Widoczny przy stosowaniu mocno ściernych środków polerskich.
- Polerka orbitalna - Jest to typ polerki, który nadaje się dla początkujących. Urządzenie porusza się po elipsie, a wytwarzane ciepło nie jest wystarczające, aby spowodować uszkodzenie powłoki lakierniczej samochodu.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie polerki samochodowej?
- Waga - Polerowanie może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli lakier jest uszkodzony. Przydatne są również polerki orbitalne. Nasze urządzenie nie powinno być zbyt ciężkie. Mniejsza waga sprawia, że nasze ręce nie będą się tak szybko męczyć nawet podczas długich godzin pracy.
- Moc - Czas pracy polerki powinien być długi i wydajny. Najlepszym rozwiązaniem jest polerka samochodowa o mocy 1000 W.
- Prędkość - Jest to ważna funkcja naszego urządzenia. Możemy wybrać taką prędkość, która najlepiej sprawdzi się w danym zadaniu. W przypadku dużych zarysowań do usunięcia lepsza będzie wyższa prędkość, natomiast wolniejsza prędkość będzie najlepsza do ostatniego etapu, czyli wykończenia. Najlepsze są polerki o zakresie od 1000 do 2000 obrotów na minutę.
Pady polerskie do polerki samochodowej
Polerowanie lakieru nie jest możliwe bez samochodowych padów polerskich. To one mają bezpośredni kontakt z lakierem podczas polerowania. Są one niezbędne do polerowania lakieru. Najczęściej stosuje się pady gąbkowe oraz pady wełniane. Tylko w polerkach obrotowych można stosować pady wełniane. Pady gąbkowe mogą być stosowane w polerkach orbitalnych i obrotowych. Ważne jest, aby przy wyborze padów do polerek zwrócić uwagę na poziom ścieralności. Wysoki stopień ścieralności oznacza cięcie, polerowanie lub polerowanie, a wykończenie - wykańczanie
Polecamy
Najnowsze
Sztuczna trawa na boisko – nowoczesne rozwiązanie dla sportu
W ostatnich latach sztuczna trawa stała się jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych na boiskach sportowych. Choć jeszcze niedawno... [...]
Komentarze (0)