Meble fryzjerskie - czyli jak dobrze zaaranżować wnętrze salonu?

Projektując salon fryzjerski, warto skupić się na wielu podstawowych kwestiach, takich jak meble. To one nadają pomieszczeniu indywidualnego charakteru i w dużej mierze decydują o tym, czy klient będzie miał ochotę w nim przebywać, czy nie. Odpowiednio dobrane meble fryzjerskie, nie tylko stworzą wyjątkowy klimat, ale również ułatwią pracę fryzjerowi. Jak zatem dobrze zaaranżować wnętrze, żeby klienci z chęcią powracali do salonu?

Styl salonu

Meble fryzjerskie przede wszystkim powinny być dopasowane do designu, w jakim zaaranżowany został salon. Należy stwierdzić, czy pasować tu będą bardziej meble w nowoczesnym czy tradycyjnym stylu, ponieważ to  może okazać się kluczową kwestią przy ostatecznym wyglądzie wnętrza. Przy nowoczesnym salonie fryzjerskim, warto wybrać nowatorskie rozwiązania, które charakteryzują się elegancją, ale i ograniczoną dekoracyjnością. W takim wypadku możemy zdecydować się na przykład na fotele fryzjerskie o nietypowych kształtach lub intensywnych i niespotykanych odcieniach, np. srebra czy złota. Taki akcent z pewnością nada wyjątkowego stylu i przyciągnie uwagę wymagających klientów.

Jeśli natomiast nasz salon został zaaranżowany w tradycyjny sposób, warto wybrać meble, które wprowadzą do wnętrza ciepłą atmosferę. Takim przykładem mogą być zdobione konsolety fryzjerskie wykonane w barokowym stylu.

meble fryzjerskie

Przede wszystkim komfort

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze mebli fryzjerskich jest komfort użytkowania. Nie warto szczędzić pieniędzy na ich zakup, jeśli wymagamy od nich trwałości, funkcjonalności i  wieloletniej niezawodności. Podstawowym meblem, który musi przede wszystkim odznaczać się wygodą użytkowania, jest fotel fryzjerski, który nie tylko ma za zadanie zapewnić relaks klientowi, ale również ułatwić pracę fryzjerowi.

Aby zapewnić klientowi jak największy komfort, warto wybrać fotel z pompą hydrauliczną. Ten w odróżnieniu od modeli z pompą gazową, daje możliwość regulacji wysokości krzesła, gdy ktoś na nim siedzi. W tym drugim przypadku fryzjer musi poprosić klienta, by zszedł z fotela, aby można było go wyregulować. Kolejną dość istotną kwestią dotyczącą wygody jest podnóżek. Warto zainwestować w taki fotel lub konsoletę fryzjerską, które są w niego wyposażone - w ten sposób będziemy pewni, że klient będzie czuł się komfortowo nawet podczas kilkugodzinnej usługi.

Funkcjonalność

Przy wyborze mebli fryzjerskich nie można zapomnieć o sprawdzeniu ich funkcjonalności. Mowa tu przede wszystkim o odporności na zanieczyszczenia czy możliwości łatwego przestawienia. Warto więc zdecydować się na fotel fryzjerski wykonany z ekoskóry, a nie z materiałowej tapicerki, który będzie zdecydowanie prostszy w utrzymaniu w czystości. Myjnia fryzjerska to jeden z mebli, który nie musi koniecznie odznaczać się wyjątkowym wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Najlepszym wyborem będzie dobrze wyprofilowana myjka przymocowana do podłoża, ściany, bądź fotela, która będzie stabilna i zapewni wygodę klientowi.

Meble fryzjerskie nie tylko powinny tworzyć stylowe wnętrze i wyjątkową atmosferę. Przede wszystkim muszą zapewnić funkcjonalne zastosowanie przy codziennej pracy fryzjera i być jego dobrym pomocnikiem. Nie warto więc oszczędzać przy ich zakupie, ponieważ w przyszłości może to zadecydować o sukcesie salonu fryzjerskiego. 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.