Jak zabezpieczyć stronę na WordPress?

Już co czwarta strona w Internecie stworzona jest na bazie silnika Wordpress. W oparciu o ten CMS powstają już nie tylko blogi i strony prywatnych użytkowników, ale również złożone strony firmowe, a nawet sklepy internetowe. Wielka popularność, połączona z coraz powszechniejszym komercyjnym korzystaniem z tego systemu zarządzania treścią sprawiają, że w nowy sposób trzeba spojrzeć na zabezpieczenie Wordpressa. Jak ustrzec się przed atakami hakerskimi na Wordpress?

Certyfikaty SSL – proste i skuteczne

Jednym z najpowszechniejszych sposobów zabezpieczania stron internetowych jest wykorzystanie do tego SSL (z ang. Secure Sockets Layer). To technologia znana i rozwijana od połowy lat 90. Jej zadaniem jest zaszyfrowanie połączenia między komputerem użytkownika a serwerem tak, aby nikt nie był w stanie „podsłuchać” wymiany informacji i, na przykład, wykraść hasła użytkownika lub innych istotnych danych. Szyfrowanie opiera się o certyfikaty, które przypisuje się do konkretnych domen – dzięki temu można za pomocą jednego certyfikatu zabezpieczyć cały serwis, a nawet sklep internetowy.

Przykładem może być Certyfikat Rapid SSL. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych i najpowszechniej stosowanych metod zabezpieczenia Wordpressa. Cechuje go łatwość instalacji – najczęściej jest to proces w bardzo dużym stopniu zautomatyzowany, wystarczy tylko złożyć zamówienie, poczekać na wygenerowanie certyfikatu i z zainstalować z panelu administratora serwera. Nawet niezaawansowany użytkownik będzie w stanie bez problemu zabezpieczyć swoją stronę internetową.

Rapid SSL oferuje od 128- do 256-bitowej długość kluczy szyfrowania. Jest to standard, który gwarantuje ochronę bardzo dobrej jakości. Dość powiedzieć, że z zabezpieczeń na tym samym poziomie korzystają nawet systemy bankowe.

Bardzo ważnym aspektem Certyfikatu Rapid SSL jest również cena. Ochronę strony prywatnej można sobie zagwarantować już za kilka złotych miesięcznie. Jeśli chce się ochraniać bardziej wrażliwe dane, na przykład przy prowadzeniu sklepu internetowego, warto zainteresować się wyższym pakietem. Nadal jednak nie jest to duża kwota, bo zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Przykłady Certyfikatów Rapid SSL dostępne są pod adresem.

Ochrona przed atakami hakerskimi na Wordpress – niezbędna dla każdej witryny

Zabezpieczenie Wordpressa to jedna z tych zadań, które każdy administrator lub właściciel strony internetowej powinien wykonać. Dotyczy to zarówno właścicieli małych, prywatnych stron internetowych jak blogi czy portale tematyczne, jak i tych, którzy stworzyli swoje strony firmowe i sklepy internetowe w oparciu o Wordpress. Właściwa ochrona danych użytkowników jest obowiązkiem, dla którego nie ma wyjątków. Dla wielu odwiedzających witrynę może być również argumentem za tym, żeby właśnie na tej stronie zarejestrować się i dokonać zakupów. Będą oni bowiem pewni, że mogą zrobić to bez obawy o swoje wirtualne bezpieczeństwo.

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.