Wiosenne porządki w ogrodzie – te artykuły warto wybrać

​Powoli zaczynamy wiosenne porządki w ogrodzie. Dłuższe dni oraz słoneczna pogoda zachęcają do uporania się z tym, co wśród zielonej przestrzeni nagromadziło się po zimie. To także świetny czas, by przygotować ogród do nowego sezonu, tchnąć w niego życie i uporać się z dawnymi zaległościami w sprzątaniu przydomowej przestrzeni. Do wyboru mamy sporo narzędzi i akcesoriów, które ułatwią prace ogrodnicze. Jednak poza zwalczaniem chwastów, przesadzaniem lub sadzeniem nowych cebulek roślin, przydadzą nam się jeszcze inne artykuły. Jakie? O tym wspominamy w niniejszym artykule.

Szafy narzędziowe i skrzynie ogrodowe

Niezależnie od metrażu ogrodu, przestrzeń ta nie lubi być zagracona. Porozrzucane zabawki, narzędzia, sprzęty użytkowane podczas majsterkowania – to tylko część z rzeczy, które stanowią zagrożenie dla użytkowników zielonej przestrzeni. Na sezon jesienno-zimowy szybko chowaliśmy je do domu, garażu czy domku narzędziowego. Teraz jednak trzeba się uporać z bałaganem i nieładem.

Przydadzą się estetyczne i pojemne skrzynie ogrodowe, w których umieścimy to, co chcemy mieć w sezonie wiosenno-letnim pod ręką. Takie skrzynie można znaleźć w sklepie Bazkar.pl. Pomieszczą tekstylia ogrodowe, dziecięce zabawki i nie tylko.

Wykonane z wodoodpornych materiałów uchronią zawartość przed dostępem wilgoci, której nie zabraknie podczas kapryśnej wiosny i opadów deszczu. Latem zaś, gdy prażące słońce będzie mocno operowało na całej przestrzeni ogrodu, poduszki, koce i materace nie stracą na swoich kolorach, wybarwieniom nie ulegną również właściwie przechowywane zabawki najmłodszych użytkowników ogrodu.

Dla szafy narzędziowej można znaleźć odrębne miejsce – na zewnątrz lub w domku narzędziowym. Sprawdzi się także w przydomowym garażu lub pomieszczeniu przeznaczonym do majsterkowania. To nie tylko wygodne rozwiązanie, aby narzędzia i drobiazgi były pod ręką. Chodzi również o bezpieczeństwo, bo porozrzucane w nieładzie ostre artykuły mogą się stać przyczyną powstania uszczerbku na zdrowiu.

Pokrowce ochronne – nie tylko na meble

Jeśli dotychczas nie korzystaliśmy z pokrowców ochronnych – czas najwyższy! Sprawdzają się przede wszystkim do zabezpieczania mebli ogrodowych, choć nie tylko. Korzystamy z nich głównie poza sezonem wiosenno-letnim, gdy przestajemy regularnie przesiadywać w ogrodzie. Musimy mieć jednak na uwadze, że wiosna i lato to w naszym kraju to pory, które potrafią obfitować w chłodne i deszczowe dni, a takie warunki nie sprzyjają meblom ogrodowym.

Można także pokusić się o kupno uniwersalnej plandeki, pod którą zmieścimy zestawy mebli ogrodowych lub sprzęt ogrodniczy bądź cokolwiek innego wymagającego ochrony przed warunkami zewnętrznymi.

Kosze na odpady – prawidłowa segregacja

Nie zapominajmy o konieczności prawidłowej segregacji odpadów. To zadanie ułatwią nam kosze na opady, które posiadają oddzielne pojemniki. Sprawdzają się podczas segregowania śmieci, ale i ułatwiają utrzymanie porządku w ogrodowej przestrzeni. Są przy tym estetyczne, dzięki czemu ten niezbędny element wyposażenia nie psuje stworzonej pośród zielonej przestrzeni aranżacji.

To tylko albo aż kilka produktów, które warto nabyć. Posłużą przez wiele sezonów i zagwarantują, że ogród już zawsze będzie uporządkowany.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.