Jak chronić auto przed rdzą?

Rdza to jeden z większych problemów, z jakimi muszą się zmierzyć właściciele aut. Najlepiej pojazd oddać w ręce fachowców, którzy podejmując odpowiednie działania, zaproponują najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne. Po drogach jeździ mnóstwo pojazdów, których karoseria jest przerdzewiała, co powoduje, że auto po pewnym czasie nie nadaje się do użytku, i co najważniejsze, zagraża bezpieczeństwu pasażerów.

Bezwzględny wróg każdego samochodu

Korozja rozprzestrzenia się po samochodzie w niebezpiecznie szybkim tempie. W momencie, kiedy już pojawi się na podłużnicach, kielichach amortyzatorów i mocowaniu elementów zawieszenia, naprawa może okazać się bezskuteczna, a jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie zezłomowanie samochodu. Aby tego uniknąć, należy odpowiednio się niego troszczyć. Na rynku mamy dostępnych wiele preparatów, które chronią elementy pojazdu przed pojawieniem się rdzy. Trzeba jednak pamiętać, że środki uniwersalne nie zawsze są skuteczne i mogą wyrządzić więcej szkód, niż przynieść pożytku. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie oddzielnych środków do zabezpieczenia wewnętrznego i oddzielnych do ochrony zewnętrznej samochodu. Szczególną uwagę zwracamy na progi, nadkola, dolną część drzwi, maskę silnika i klapa bagażnika. To w tych miejscach korozja pojawia się najszybciej i najczęściej.

Cynkowanie – najlepsza ochrona przed rdzą

Obecnie nie ma skuteczniejszego sposobu do zabezpieczenia elementów wykonanych z żelaza i jego stopów niż cynkowanie ogniowe. Usługę tę świadczy m.in.  metaltech.pl. Metoda ta polega na nałożeniu wytrzymałej powłoki cynku na stal poprzez zanurzenie wyrobów stalowych w płynnym cynku. Ważne jest również ich odpowiednie przygotowanie, czyli odtłuszczenie, trawienie i topnikowanie elementów wykonanych ze stali. Powłoka staje się trwała oraz odporna na wpływ czynników zewnętrznych poprzez wytworzenie stopu żelaza z cynkiem na linii styku. Warto podkreślić, że ocynkowanie chroni powierzchnię przed korozją również w momencie uszkodzenia powłoki.

Metaltech.pl z zakresu ocynkowania proponuje również dodatkowe usługi, jak malowanie proszkowe i na mokro, a także piaskowanie lub śrutowanie wyrobów przed cynkowaniem. Odpowiednio zabezpieczone elementy pojazdu przed korozją w sposób znaczący wydłużają jego żywotność i zmniejszają koszty naprawy poszczególnych podzespołów.

Materiał partnera zewnetrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.