Gdzie w Polsce żyje się najlepiej?

W górach, nad morzem, a może w centrum – gdzie w Polsce żyje się najlepiej, gdzie mieszkają ludzie najbardziej szczęśliwi? Każdy region naszego kraju ma swoje wady i zalety, zawsze jednak należy podkreślać to, co cenimy w nich najbardziej, co powoduje, że tam po prostu chce się mieszkać. Możliwości rozwoju, dobry rynek pracy, satysfakcjonujące zarobki, dostęp do bogatej oferty rozrywki, tereny zielone… wszystko to wpływa na nasze postrzeganie polskich miast.

Trójmiasto regionem ludzi szczęśliwych

W ubiegłym roku przeprowadzone zostało badanie, w którym zapytano ankietowanych, jak żyje się w ich mieście, czy mogą siebie samych nazwać ludźmi szczęśliwymi i spełnionymi w tym miejscu, w którym mieszkają. Ich ocenie podlegało wiele aspektów, jak np. jakość życia, rynek pracy i możliwości rozwoju. Okazało się, że to mieszkańcy Trójmiasta oceniają swoje miasto najlepiej. Aż 87,2% szczęśliwych ludzi mieszka w Gdyni, a niewiele mniej, ponieważ 79,2% w Gdańsku. Czołówkę zamyka Toruń z wynikiem  73,1% zadowolonych mieszkańców.

Dlaczego Trójmiasto? Dlaczego to właśnie nad morzem ludziom żyje się najlepiej? Deweloper Gdańsk, który od lat świadczy usługi z zakresu sprzedaży mieszkań, wskazuje na jeden ważny aspekt – atrakcyjność tego miejsca. Wiele osób przeprowadza się do Trójmiasta, myśląc, że każdego dnia będą mogli poczuć wakacyjny klimat. Z pewnością żyje się tu inaczej niż w Krakowie czy Warszawie, jednak należy również wspomnieć o rynku pracy, który w Gdańsku obecnie ma bardzo dużo do zaoferowania.

Praca i dom w Gdańsku

Gdańszczanie chcą pracować, o czym świadczy coraz niższa stopa bezrobocia. W Trójmieście obserwować można wyjątkowy rozwój handlu i przemysłu. To w tych branżach zatrudnianych jest najwięcej pracowników. Obok pracy niezwykle ważnym aspektem życia jest własne mieszkanie. Nowe osiedla z mieszkaniami w nowoczesnym stylu, strzeżone, bezpieczne, przyjazne dzieciom i spokojne, położone w miejscach dalekich od zgiełku. Kli.com.pl to deweloper z Gdańska, który nieruchomościami i branżą budowlaną zajmuje się od wielu lat. Obecnie oferuje swoim klientom m.in. eleganckie apartamenty Futura Park, a także przytulne mieszkania Kwartet Polanki. Każdego roku w Gdańsku realizowanych jest wiele inwestycji, co w dużej mierze wpływa na postrzeganie tego miasta jako rozwojowego i sprzyjającego wysokiej jakości życia.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
xinfi.com.pl

E-mail: serwis@xinfi.com.pl

Informacje z kraju i ze świata. Inwestycje, innowacje. Bądź z nami na bieżąco. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym serwisem, skontaktuj się przez formularz kontaktowy widoczny na stronie.